Prvoligoví hokejisté Hradce a Vrchlabí první zápasy čtvrtfinále prohráli, ale po boji

9:50aktualizováno  9:50
Nadějné skóre drželi v úvodních zápasech čtvrtfinále 1. ligy hokejoví rivalové z východních Čech před začátkem posledních třetin. Proti favoritům se ale nakonec neprosadili, Hradec v Chomutově prohrál 1:3, Vrchlabí v Ústí nad Labem 2:4.

Chomutovský Milan Procházka (v bílém) prochází přes hradeckého Lukáše Havlíčka. | foto: MF DNES

Vítězná mužstva se tak ve čtvrtfinálové sérii hrané na čtyři vítězství ujala vedení. Druhé zápasy jsou na programu už dnes opět na stadionech severočeských klubů.

Hradec vydržel v Chomutově s čistým koncem až téměř do poloviny zápasu. V jeho úvodu sice skvěle chytajícímu Luňákovi dvakrát pomohla tyčka, ale také Hradec si při svých útocích vypracoval několik šancí.

Do vedení šli ve 27. min. domácí hráči, ale už o tři minuty později Kubica vyrovnal. Za tohoto stavu šly oba týmy podruhé do kabin, ve třetí třetině domácí svůj tlak Korunovali vedoucím gólem. V 53. min. mohl vyrovnat Kubica, ale brankáře Hanuljaka nepřekonal a o půl minuty později domácí třetí brankou definitivně rozhodli o své výhře.

Vrchlabí začalo v Ústí nad Labem ještě lépe. Nejenže v první třetině také neinkasovalo, ale díky gólu Bauera z 11. minuty ji dokonce vyhrálo. Jenomže domácí tým po přestávce skóre otočil. Nejprve v polovině zápasu vyrovnal Handlovský a půl minuty před druhou přestávkou při vlastním oslabení vstřelili druhý gól.

V poslední třetině hosté dlouho drželi naději na zdramatizování zápasu, ale v 52. Handlovský zvýšil na 3:1. Tři minuty před koncem sice Beck ještě snížil, ale snaha o vyrovnání byla ze strany Vrchlabí marná, naopak při hře bez brankáře inkasovali hosté počtvrté.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hradecký záložník Petr Schwarz dává gól v utkání proti Budějovicím.
Hradec chce na vítězné derby navázat v Českých Budějovicích

Vstup do nové sezony se fotbalistům Hradce Králové povedl, když mají po třech odehraných kolech sedm bodů a jsou na druhém místě tabulky. V neděli od 17 hodin...  celý článek

Momentka ze zápasu mezi Hradcem Králové (v bílém) a Českými Budějovicemi.
Po výprasku přijdou změny, slibuje kouč fotbalového Hradce

Místo možného posunu do čela tabulky přišla nejvyšší druholigová porážka od podzimu 2006. A důsledek? Fotbalisté FC Hradec Králové se musí připravit na to, že...  celý článek

Lotyš Oskars Cibulskis se raduje z gólu proti Američanům.
Kmoníček: Zranění Cibulskise? Věřím, že začátek sezony stihne

Hokejistům Hradce Králové se v přípravných duelech před ostrým startem daří, zatím ještě neprohráli. Jedinou kaňkou je zranění obránce Oskara Cibulskise, který...  celý článek