Rozhodnuto, hokejové derby Hradec - Vrchlabí zatím nebude

12:16aktualizováno  12:16
Jen šestnáct vteřin dělilo hokejisty Hradce Králové a Vrchlabí od toho, aby si v předkole play-off 1. ligy zahráli proti sobě. Hradec totiž včera v posledním kole dlouhodobé části získal ve Znojmě bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech a zůstal ve skupině A na pátém místě.

Derby Hradec - Vrchlabí | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Vrchlabí, jehož zápas skupiny B s Litoměřicemi začal o půl hodiny později, prohrávalo ještě v poslední minutě 2:3, v té chvíli i díky ostatním výsledkům opouštěly vedoucí místo ve skupině B a z druhého místa by narazily na rivala z Hradce.

Ale Vrchlabští odvolali brankáře a právě šestnáct vteřin před koncem základní hrací doby zásluhou Kousala vyrovnali. V prodloužení sice vstřelili hosté vítězný gól, ale domácím bod k udržení prvního místa ve skupině B stačil.

Díky tomu se Hradec v předkole, které začíná už ve středu, střetne s Třebíčí a Vrchlabí se o postup do čtvrtfinále utká s Berounem.

Hradec začne ve středu a ve čtvrtek doma, Vrchlabí v Berouně.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Takhle se radoval po vstřeleném gólu Petr Schwarz (vpravo) se svým spoluhráčem...
Hradec dvakrát bez výhry, přijde v derby proti Pardubicím změna?

V předcházejících dvou druholigových sezonách, na jejichž konci byl postup, se fotbalistům Hradce Králové v domácím prostředí rivala z Pardubic porazit...  celý článek

Lotyš Oskars Cibulskis se raduje z gólu proti Američanům.
Kmoníček: Zranění Cibulskise? Věřím, že začátek sezony stihne

Hokejistům Hradce Králové se v přípravných duelech před ostrým startem daří, zatím ještě neprohráli. Jedinou kaňkou je zranění obránce Oskara Cibulskise, který...  celý článek

Momentka z přípravného zápasu mezi Hradcem Králové (bílá) a Převýšovem
Po roce stejná výzva: Převýšov se podruhé pokusí vyřadit Duklu

Fotbalisté Převýšova ve středu čeká odměna za nedávný postup z 1. kola pohárového MOL Cupu. Po výhře 2:0 na hřišti divizních Neratovicí totiž vyzvou...  celý článek