Sedm obžalovaných z obchodu s lidmi a kuplířství kolem firmy Kvatro Chrudim a

Sedm obžalovaných z obchodu s lidmi a kuplířství kolem firmy Kvatro Chrudim a klubu Krokus u krajského soudu v Hradci Králové (17. května 2012) | foto: Martin Veselý, MF DNES

Šéf gangu kuplířů z pardubického klubu dostal pět let vězení

  • 4
Parta osmi lidí, která se u hradeckého soudu zpovídala mimo jiné z obchodování s lidmi a kuplířství, si vyslechla své tresty. Na pět let půjde do vězení šéf bandy, ostatní dostali mírnější sazbu. Soud rozdal i milionové peněžité tresty.

Skupina podle obžaloby provozovala nevěstinec v pardubickém klubu Crocus. V polovině loňského června do budovy, ve které sídlila společnost Kvatro Chrudim, vtrhla policie. Firmu vlastnil Martin Coufal spolu s Václavem Meskářem a Marianem Kašparem. Ti pak stanuli také před soudem. Mezi osmi obžalovanými byla také jedna žena, družka Coufala Jana Králová.

Martin Coufal dostal nejtěžší trest. Ve vězení si má odsedět pět let, navíc musí zaplatit pokutu osm milionů korun. Stejnou částku zaplatí Václav Meskář a Marian Kašpar, kteří dostali čtyři roky nepodmíněně.

Na dva a půl roku půjde do vězení Petr Imlauf, Ladislav Čadský a Tomáš Kotek. Tomáš Zemánek si odsedí osmnáct měsíců, družka Coufala Jana Králová skončí ve vězení na dva roky. Obžalovaní si ponechávají lhůtu na odvolání, pouze Zemánek se práva na odvoláni vzdal.

Coufal jakoukoliv vinu od počátku odmítal. "Společnost se zabývala jen provozem stanice technické kontroly a měření emisí, jinou činností ne. Práce mě zatěžovala, čelili jsme několika soudním sporům kvůli nemovitostem. Nemohl jsem být manažerem nočního klubu," tvrdil už dříve čtyřiačtyřicetiletý Coufal.

Firma se bránila tím, že dům pronajímala a to, co se dělo uvnitř, bylo věcí nájemce. Do roku 2008 to byl Norbert N., který v obžalobě figuruje i jako zbitý poškozený. Z útoku byl obžalovaný Coufal. Norberta N. podle obžaloby tloukl do hlavy gumovou palicí. Obžalovaný to popíral.

Podle policejního spisu pracovaly v podniku během let čtyři desítky žen a dívek, které "pasákům" vydělaly kolem 40 milionů korun. Některé z nich se policii svěřily, že je v klubu drželi násilím. 

Činnost gangu zastavil loni v červnu zásah komanda policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Ten se na skupinu zaměřil na začátku roku v rámci akce s krycím názvem Archa (více o zásahu čtěte zde).