Pozemní hokej - ilustrační foto

Pozemní hokej - ilustrační foto | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Střela, gól a ... prý sekání. Hradečtí pozemní hokejisté padli

• 0
Věděli, že šlágr 8. kola extraligy bude obzvláště těžký, neboť může rozhodovat o úspěšnosti v podzimní části. Nakonec však důležitý duel v Rakovníku pozemní hokejisté Slavie Hradec Králové nezvládli a 2:4 prohráli. Pro ně to znamenalo, že po třech vítězstvích a čtyřech předchozích remízách poprvé v sezoně našli přemožitele.

Výsledek ale o průběhu zápasu mnoho nevypovídá. Hradečtí hráči by sami mohli vyprávět, jak byla bitva o čelo tabulky neúprosná. Východočeši odehráli na hřišti soupeře poměrně dobře první poločas, v němž sice záhy inkasovali, ale o deset minut srovnali stav tečí kanonýra Martina Tomse.

Na druhý úder domácích by bývali taktéž našli odpověď. Jenže to by nesměl přijít zásah shůry - od rozhodčího.

Toms se podruhé pasoval do role hradeckého spasitele, když se odhodlal ke střele, která proklouzla až do branky. Radost Hradce trvala ani ne půl vteřiny. "Rozhodčí pískl Martinovi sekání, když při střele zasáhl hokejku protihráče," vysvětloval incident trenér a zároveň kapitán Slavie Hradec Králové Marek Machút. Stejně jako jeho spoluhráči po verdiktu jen těžko přemáhal vztek.

"Dalo mi dost práce, abych ukrotil emoce týmu a dohráli jsme zápas v jedenácti," netají Machút. Co však nepřekousl ani tři dny po zápase, je fakt, že se pod tento moment podepsal rozhodčí žijící v Rakovníku. "Nemělo by se stávat, že jim bude pískat domácí rozhodčí, i když si uvědomuji, že profíků je málo. Beru to tak, že to nebyl úmysl a upískl se," pokračoval.

Do rozptýlené obrany Rakovník zasadil z brejku další úder. A ačkoliv Hradec ještě snížil, ani po dalších velkých příležitostech už nesrovnal. "Štěstíčko jsme si vybrali už venku, když jsme remizovali v předešlých zápasech, kdy jsme srovnávali dvougólové manko pět minut před koncem," přiznal kouč, jehož tým klesl na 4. místo. "Teď se budeme snažit vyhrát v Hostivaři, abychom přezimovali druzí," věří.