Trutnov se ve Středoevropské lize poprvé obejde bez medaile

13:52aktualizováno  13:52
Třikrát a dost! Přesně tohle platí o vystoupení basketbalistek Kary Trutnov ve Středoevropské lize. Zatímco v předcházejících třech ročnících, kterých se tým od roku 2010 zúčastnil, vždy přivezl ceny za medailové umístění, letos se poprvé z finálového turnaje čtyř nejlepších, vrátil bez nich. Skončil totiž čtvrtý, poslední.

Hráčky a fanoušci basketbalového Trutnova. | foto: Vilém Fischl

Kara se při své cestě za třetím vítězstvím v soutěži musela hned na začátku Final Four, jež se o víkendu odehrál v Brně, utkat s největšími favoritkami soutěže. V repríze loňského finále totiž už v semifinále narazila na rumunský Arad.

Zatímco loni ho v německém Wasserbugu porazila, letos se jí to nepodařilo, rumunské družstvo s pěti Američankami v sestavě vyhrálo 85:66. Výsledek je však trochu zkreslující, protože Kara po špatném začátku skóre srovnala, na začátku druhého poločasu dokonce o bod vedla (42:41) a ještě pět a půl minuty před koncem prohrávala jen o sedm bodů (60:67). Závěr ale patřil jednoznačně soupeřkám.

"V prvním poločase jsme špatně doskakovali. Ve druhém nám zase odešla střelba. Apeloval jsem na hráčky, aby se dostávaly víc pod koš, ale zůstaly jen u pokusů z větších vzdáleností, kde se jim nedařilo," konstatoval trenér Trutnova Martin Petrovický.

Rumunský Arad ukázal svoji sílu i ve finále, kde bezpečně porazil maďarskou Miškolc a navázal tak na svůj triumf z roku 2011. Naopak Kara se v nedělním zápase o třetí místo nezlepšila a podlehla v něm pořádajícímu Valosunu 78:89, když s výjimkou úvodu celé utkání prohrávala. Na konci třetí čtvrtiny dokonce až o 19 bodů.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hlavní hradecký kouč Václav Sýkora vysvětluje hráčům další cvičení.
Trenér Sýkora o Lize mistrů: Finy mám rád a těším se na bitvu s kolegou

Lépe to snad vyjít nemohlo. Po vylosování základních skupin hokejové Ligy mistrů si musel trenér hradeckých hokejistů Václav Sýkora mnout ruce. Náhoda mu...  celý článek

Přípravný duel Pardubice (bílá) vs. Budějovice.
Kometa v přípravě poprvé narazila, Pardubice i Hradec vítězní

Hokejisté úřadujícího extraligového mistra Komety Brno v přípravě poprvé prohráli. Na ledě bratislavského Slovanu neuspěli 2:3 po samostatných nájezdech. Další...  celý článek

Momentka z extraligového utkání Plzeň - Jičín
Házenkáři Jičína v oslabené sestavě na polské týmy nestačili

Na tradiční turnaj do polského Glogówe cestovali házenkáři Jičína v značně oslabené sestavě, když z různých důvodů chybělo šest hráčů. I tak na turnaji...  celý článek