Hráčky a fanoušci basketbalového Trutnova.

Hráčky a fanoušci basketbalového Trutnova. | foto: Vilém Fischl

Trutnov se ve Středoevropské lize poprvé obejde bez medaile

• 0
Třikrát a dost! Přesně tohle platí o vystoupení basketbalistek Kary Trutnov ve Středoevropské lize. Zatímco v předcházejících třech ročnících, kterých se tým od roku 2010 zúčastnil, vždy přivezl ceny za medailové umístění, letos se poprvé z finálového turnaje čtyř nejlepších, vrátil bez nich. Skončil totiž čtvrtý, poslední.

Kara se při své cestě za třetím vítězstvím v soutěži musela hned na začátku Final Four, jež se o víkendu odehrál v Brně, utkat s největšími favoritkami soutěže. V repríze loňského finále totiž už v semifinále narazila na rumunský Arad.

Zatímco loni ho v německém Wasserbugu porazila, letos se jí to nepodařilo, rumunské družstvo s pěti Američankami v sestavě vyhrálo 85:66. Výsledek je však trochu zkreslující, protože Kara po špatném začátku skóre srovnala, na začátku druhého poločasu dokonce o bod vedla (42:41) a ještě pět a půl minuty před koncem prohrávala jen o sedm bodů (60:67). Závěr ale patřil jednoznačně soupeřkám.

"V prvním poločase jsme špatně doskakovali. Ve druhém nám zase odešla střelba. Apeloval jsem na hráčky, aby se dostávaly víc pod koš, ale zůstaly jen u pokusů z větších vzdáleností, kde se jim nedařilo," konstatoval trenér Trutnova Martin Petrovický.

Rumunský Arad ukázal svoji sílu i ve finále, kde bezpečně porazil maďarskou Miškolc a navázal tak na svůj triumf z roku 2011. Naopak Kara se v nedělním zápase o třetí místo nezlepšila a podlehla v něm pořádajícímu Valosunu 78:89, když s výjimkou úvodu celé utkání prohrávala. Na konci třetí čtvrtiny dokonce až o 19 bodů.