HC Vrchlabí vs. KLH Chomutov. V bílém domácí Martin Filip a Milan Kraft

HC Vrchlabí vs. KLH Chomutov. V bílém domácí Martin Filip a Milan Kraft | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Vrchlabí konečně zvládlo také závěr, porazilo Chomutov

• 0
Prvoligoví hokejisté Vrchlabí si do tabulky tentokrát připsali dva cenné body za vítězství nad favorizovaným Chomutovem. V úvodním utkání druhé poloviny základní části ho porazili 3:2 po samostatných nájezdech.

Tentokrát to byli právě oni, komu vydařený závěr přinesl body, se kterými se už pomalu loučili. V utkání s Chomutovem, jedním z jasných favoritů 1. ligy, ještě deset minut před koncem prohrávali 0:2. V 51. minutě nejprve Kubeš snížil a v 58. minutě vyrovnal Poživil. A aby toho nebylo málo, druhý bod si Vrchlabští do tabulky zapsali po nájezdech.

Dali tím zapomenout na dva předcházející duely, ve kterých nejprve v Táboře a poté doma s Ústím nad Labem do poslední minuty základní hrací doby vedli, ale pak soupeři vyrovnali a druhý bod získali v prodloužení v případě Tábora a v samostatných nájezdech v případě Ústí nad Labem.

"V obou případech jsme měli vítězství blízko, ale přišli jsme o ně. Konečně jsme závěr zase zvládli my a přineslo nám to úspěch," sdělil kouč Vrchlabí Josef Řeháček.

Stejně jako ve středu v duelu s dalším favoritem soutěže z Ústí nad Labem předvedli Vrchlabští nadšený, disciplinovaný výkon, který podpořili hokejovou kvalitou.

Problém je stále s koncovkou

"Bohužel nás ale opět trápila koncovka, šancí jsme si vypracovali dost," posteskl si Řeháček. Jeho hráči je zahazovali hlavně ve 2. třetině. Do dobrých pozic se dostali Drábek, Gengel či Matějíček, ale výsledkem byly jen dobré zákroky Hanuljaka a Drábkova tyčka.

Když krátce před koncem první poloviny 3. třetiny hosté zvýšili na 2:0, vypadalo to na vítězství favorita. "Nebylo to příjemné, ale naštěstí jsme brzy snížili a pak bojovali až do konce," potěšilo Řeháčka.

Prodloužení nerozhodlo, druhý bod musely přidělit až samostatné nájezdy. V nich hosté mohli třikrát rozhodnout, ale nakonec to byl až v sedmé sérii domácí Bezouška, kdo svému týmu zajistil výhru.

"Měli jsme i trochu štěstí, Chomutov dvakrát nastřelil tyčku," přiznal vrchlabský kouč.

Jeho tým bude měl ve středu jet do Znojma, ale zápas byl odložen na prosinec, takže následující utkání Vrchlabí sehraje až v sobotu, kdy na východ Čech přijede druhá Jihlava.