Hradecký Marek Plašil se raduje z gólu, teplický brankář Tomáš Grigar to vidí jinak. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Výborné fotbalové loučení s podzimem, Hradec vyhrál nad Teplicemi

• 1
Na začátku zápasu to sice tak nevypadalo, ale nakonec se fotbalové loučení Hradce Králové s prvoligovým podzimem stalo výbornou pozvánkou pro jarní část soutěže. Hradecký tým totiž ve svém posledním, devátém podzimním vystoupení porazil Teplice 3:2.

Pět, to byl zdaleka nejvyšší počet gólů, který v Hradci Králové na podzim padl, Hradeckým se podařilo na svém hřišti vyhrát po více než dvou měsících. Hradci se včera zvlášť vydařil 2. poločas, ve kterém sice nejprve prohrával 1:2, ale skóre dvěma góly otočil.

Výhra navíc zajistila hradeckému mužstvu klidné přezimování ve středu tabulku, získaných devatenáct bodů mu dává dostatečný náskok před týmy, kterým po podzimu patří sestupové příčky.

Po nedělním zápase začala pro hradecký tým více než dvouměsíční přestávka. Ještě před ní se Hradečtí v sobotu představí na silně obsazeném halovém turnaji v Liberci. Na hřišti po podzimu druhého týmu soutěže Hradečtí jarní část 1. ligy také začnou, zápas na severu Čech je naplánovaný na 18. února příštího roku.