Teď, když už získali zaměstnanci určitou jistotu a perspektivní vizi, bude to v případě nástupu nového ředitele pro ně znamenat totální deziluzi, tvrdí krizový manažer Josef Šimurda.

Teď, když už získali zaměstnanci určitou jistotu a perspektivní vizi, bude to v případě nástupu nového ředitele pro ně znamenat totální deziluzi, tvrdí krizový manažer Josef Šimurda. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Změna může být hřebíkem do rakve Janských Lázní, říká dosluhující šéf

  • 0
Když ministr na jaře odvolal dlouholetého ředitele Janských Lázní Romana Koudeleho, na jeho místo nastoupil jako krizový manažer Josef Šimurda. Ten nyní ve funkci také končí, neboť konkurz vyhrál podle informací MF DNES jeden z protikandidátů Rudolf Bubla. Podle Šimurdy může být tato změna pro lázně osudná.

Co říkáte na zatím neoficiální výsledky výběrového řízení?
Zaslechl jsem to jen v kuloárech, nevím, co je na tom pravdy. Pokud je to on, nemyslím si, že je to ten správný člověk.

Janské Lázně jste téměř půl roku vedl jako krizový manažer. Co se vám za tu dobu podařilo?
Když jsem tam nastoupil, padaly volným pádem. Ministerstvo mě zaangažovalo a pád lázní se podařilo zastavit.

Jaký projekt jste komisi nabídl?
Předložil jsem koncepci, která vychází ze čtyřměsíční práce. Je to podle mě reálný program. Počítal jsem s tím, že v letošním roce ještě bude ztráta, to se nedá tak rychle vyřešit, příští rok už měl být vyrovnaný a v roce 2015 bychom měli docílit mírný zisk. Koncepce podle mého mínění byla dobrá, vycházela z reality a z odvedené práce. I proto si myslím, že kdyby to měl vyhrát někdo jiný, cítil bych se trochu podvedený.

Bojíte se, že nový ředitel by šel úplně jiným směrem?
To samozřejmě hrozí. Když jsem tam přišel, situace byla totálně zoufalá a zaměstnanci byli v určitém očekávání, nevěděli, co se bude dít zítra. Za ty čtyři měsíce se nám podařilo mezi ně vnést určitou jistotu, byť samozřejmě část musela odejít. To jsme řádně projednali, věděli, že podnik všechny neuživí. Teď, když už získali určitou jistotu a perspektivní vizi, bude to v případě nástupu nového ředitele pro ně znamenat totální deziluzi. Je pravděpodobné, že někdo z týmu, který jsem dal dohromady, bude muset odejít. Podařilo se mi vytvořit nový perspektivní manažerský tým, který má chuť pracovat, a dovolím si tvrdit, že ostatní zaměstnanci tomu týmu věří. Jak už to tak bývá, nový ředitel stávající tým rozpráší.

Může to ohrozit chod lázní?
Situace se sice ustálila, ale ještě není vyhráno. Když přijde nový ředitel s novou koncepcí vedení firmy, může to být poslední hřebíček do rakve lázní. Měnit ředitele třikrát do roka není dobré.