ANKETA: Zvolte výrok roku 2011. Vyhraje Dryml, Bárta, nebo Málek?

  9:37aktualizováno  9:37
Silných výroků bylo letos v Královéhradeckém kraji dost. Ať už moudrých, drzých, trefných, nebo méně kultivovaných. MF DNES z nich vybrala šest adeptů, jejichž autoři jsou či byli placeni z našich daní. Ty pak okomentoval hradecký herec Jan Sklenář. Nejlepší z nich můžete vybírat až do 5. ledna.

Bývalý ministr dopravy Vít Bárta se blýskl výrokem o české zemičce po uzavření dohody o pozemcích pro D11 se statkářkou Ludmilou Havránkovou. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

"Jsem tvrdá palice. Ale takové násilí a ještě zákeřné se mi nelíbí," řekl Jan Bém, královédvorský místostarosta, když schytal od neznámého útočníka na ulici ránu tyčí do hlavy. Bém chce z města odstranit herny a posvítit si na podivné čachry ve stavebnictví či s byty. I policie proto spekuluje, že ho napadli kvůli politice.

"Něco podobného se stalo jednomu z největších dramatických hrdinů, Rostandovu Cyranovi. Hodili na něj dubový trám, zbabělci. Čtyři hodiny poté seděl s Roxanou a vyznal jí lásku asi nejkrásněji, jak kdo kdy napsal. Nebrečel. Než umřel, udržel si štít svůj čistý. To přeju i panu místostarostovi," řekl herec hradeckého Klicperova divadla Jan Sklenář, jehož MF DNES požádala, aby výroky oglosoval.

Nad slovy Romana Zindulky, že není svatoušek a že představenstvo o všem na letišti vědělo, se jen usmívá. "To by nás občany, daňové poplatníky, a bůh ví co ještě, ani ve snu nenapadlo. Doufám, že představenstvu zaplatil alespoň pěkného Silvestra. Podivností u nás máme opravdu 'něurekom'. Pár přátel stačí mít!"

Nemáme moře, uděláme si aspoň vlny. Na dálnici D11

A co slova Vlastimila Málka, že "vlny" na dálnici D11 má na svědomí špatná práce stavařů? "To může být tím naším národním mindrákem, že nemáme moře. Proč si vlny - alespoň asfaltové - nepořizovat v pohodě a s humorem, nejdráž v Evropě, utíraje si zadnici Newtonovými zákony," řekl Sklenář, jenž září v Mrzáku inishmaanském či Noci oživlých mrtvol a teď se chystá na roli Karla Čapka.

"Nenechám se zařadit do nějakého chlívečku a stádečka, aby nade mnou nějaká méně inteligentní funkcionářka práskala bičem," uvedl senátor Vladimír Dryml na adresu šéfky krajské ČSSD Hany Orgoníkové. Sklenář to komentuje po svém.

Hlasujte pro nejlepší hradecký výrok roku 2011

"Rozumím: co opravdu nemám rád, jsou chlívečky a stádečka. Méně inteligentní funkcionářku bych snesl, pana Drymla však nikdy. Myslím, že se do jakéhosi chlívečku zavřel sám a rád by po svých ovečkách vyžadoval, aby mu provolávaly slávu," usmíval se herec nad nevyzpytatelným senátorem a krajským zastupitelem.

Na závěr si nechal slova exministra dopravy Víta Bárty. "Pevně doufám, že v této nelehké době, kdy se všichni bojíme, co bude a nebude s naší českou zemičkou, bude více takových dobrých gest a budeme si moct více věřit," řekl Bárta na konci listopadu při slávě, kdy po mnoha letech došlo k dohodě se statkářkou Ludmilou Havránkovou, která prodala své pozemky pod dálnicí D11 státu.

"Paní Havránkovou obdivuju. Je to pro mě hrdinka, která nám ukázala, jak se máme chovat, když státní či privátní moc začne zotročovat svůj životní prostor, tedy nás občany a náš majetek. Paradoxem však je, že se dohodla s tím nejostudnějším mužem už tak zběsilého roku 2011," dodal herec.

Autor:

Nejčtenější

Alkohol i rvačky, stovky dělníků z ciziny vyvolávají v Libáni napětí

V Libáni už se nesmí pít před večerkou ani jinde na veřejnosti (6.11.2018).

Byla to poklidná obec, teď se však Libáň na Jičínsku podle místních úplně proměnila. Napětí vyvolává přísun stovek...

Museli by střílet na dítě, neudělali to, řekl generál o padlých vojácích

Generál Petr Pavel v Broumově (6.11.2018)

Tři vojáci padlí v Afghánistánu neměli příliš na výběr, a tak se stali oběťmi sebevražedného atentátníka, řekl generál...

Na smartphony za dumpingové ceny čekaly v Hradci stovky lidí celou noc

Otevření obchodu Mi Store v královéhradeckém Auparku

Český distributor mobilů Xiaomi otevřel v Hradci Králové novou značkovou prodejnu Mi Store. Start prodeje a výrazné...

Zárybnická: Není nic hezčího, než vyběhnout a dívat se, jak Špindl svítí

Meteoroložka Alena Zárybnická našla nový domov v krkonošském Špindlerově Mlýně.

Nejznámější česká meteoroložka Alena Zárybnická je rodilá Pražanka. Láska k horám ji ale před deseti lety zavedla do...

Tisíce vězňů jsou na drogách, pašují se v časopisu, salámu i při polibku

Zakázané tablety byly ukryté v podrážkách pantoflí v balíku pro vězně ve...

Dozorci z Valdic na Jičínsku, jednoho z nejstřeženějších vězení v Česku, kde sedí i doživotně odsouzení vrazi, musejí...

Další z rubriky

Začala oprava historické hájovny, odpůrce bourání se toho nedožil

Začala rekonstrukce hájovny U Dvou šraňků v hradeckých lesích (13.11.2018).

Začala rekonstrukce hájovny U Dvou šraňků v hradeckých lesích, která se podle tři roky starých plánů měla bourat....

Firma couvá od stavby lanovek kvůli vyšetřování a nejistým dotacím v Peci

Pec pod Sněžkou.

Společnost Mega Plus se vzdala chystaného projektu na lyžařské propojení Velké Úpy a Pece pod Sněžkou v Krkonoších....

Dívky si stěžují na modelingovou agenturu. Mění názvy, dál vybírá tisíce

Ilustrační snímek

Kontroverzní modelingová agentura ze Slovenska mění názvy, ale v Česku nadále působí pod stejnými vlastníky. Loni před...

Prodej bytu 2 kk 56 m2
Prodej bytu 2 kk 56 m2

Julia Fučíka, Nový Bydžov, okres Hradec Králové
1 600 000 Kč

Najdete na iDNES.cz