Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ANKETA: Zvolte výrok roku 2011. Vyhraje Dryml, Bárta, nebo Málek?

  9:37aktualizováno  9:37
Silných výroků bylo letos v Královéhradeckém kraji dost. Ať už moudrých, drzých, trefných, nebo méně kultivovaných. MF DNES z nich vybrala šest adeptů, jejichž autoři jsou či byli placeni z našich daní. Ty pak okomentoval hradecký herec Jan Sklenář. Nejlepší z nich můžete vybírat až do 5. ledna.

Bývalý ministr dopravy Vít Bárta se blýskl výrokem o české zemičce po uzavření dohody o pozemcích pro D11 se statkářkou Ludmilou Havránkovou. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

"Jsem tvrdá palice. Ale takové násilí a ještě zákeřné se mi nelíbí," řekl Jan Bém, královédvorský místostarosta, když schytal od neznámého útočníka na ulici ránu tyčí do hlavy. Bém chce z města odstranit herny a posvítit si na podivné čachry ve stavebnictví či s byty. I policie proto spekuluje, že ho napadli kvůli politice.

"Něco podobného se stalo jednomu z největších dramatických hrdinů, Rostandovu Cyranovi. Hodili na něj dubový trám, zbabělci. Čtyři hodiny poté seděl s Roxanou a vyznal jí lásku asi nejkrásněji, jak kdo kdy napsal. Nebrečel. Než umřel, udržel si štít svůj čistý. To přeju i panu místostarostovi," řekl herec hradeckého Klicperova divadla Jan Sklenář, jehož MF DNES požádala, aby výroky oglosoval.

Nad slovy Romana Zindulky, že není svatoušek a že představenstvo o všem na letišti vědělo, se jen usmívá. "To by nás občany, daňové poplatníky, a bůh ví co ještě, ani ve snu nenapadlo. Doufám, že představenstvu zaplatil alespoň pěkného Silvestra. Podivností u nás máme opravdu 'něurekom'. Pár přátel stačí mít!"

Nemáme moře, uděláme si aspoň vlny. Na dálnici D11

A co slova Vlastimila Málka, že "vlny" na dálnici D11 má na svědomí špatná práce stavařů? "To může být tím naším národním mindrákem, že nemáme moře. Proč si vlny - alespoň asfaltové - nepořizovat v pohodě a s humorem, nejdráž v Evropě, utíraje si zadnici Newtonovými zákony," řekl Sklenář, jenž září v Mrzáku inishmaanském či Noci oživlých mrtvol a teď se chystá na roli Karla Čapka.

"Nenechám se zařadit do nějakého chlívečku a stádečka, aby nade mnou nějaká méně inteligentní funkcionářka práskala bičem," uvedl senátor Vladimír Dryml na adresu šéfky krajské ČSSD Hany Orgoníkové. Sklenář to komentuje po svém.

Hlasujte pro nejlepší hradecký výrok roku 2011

"Rozumím: co opravdu nemám rád, jsou chlívečky a stádečka. Méně inteligentní funkcionářku bych snesl, pana Drymla však nikdy. Myslím, že se do jakéhosi chlívečku zavřel sám a rád by po svých ovečkách vyžadoval, aby mu provolávaly slávu," usmíval se herec nad nevyzpytatelným senátorem a krajským zastupitelem.

Na závěr si nechal slova exministra dopravy Víta Bárty. "Pevně doufám, že v této nelehké době, kdy se všichni bojíme, co bude a nebude s naší českou zemičkou, bude více takových dobrých gest a budeme si moct více věřit," řekl Bárta na konci listopadu při slávě, kdy po mnoha letech došlo k dohodě se statkářkou Ludmilou Havránkovou, která prodala své pozemky pod dálnicí D11 státu.

"Paní Havránkovou obdivuju. Je to pro mě hrdinka, která nám ukázala, jak se máme chovat, když státní či privátní moc začne zotročovat svůj životní prostor, tedy nás občany a náš majetek. Paradoxem však je, že se dohodla s tím nejostudnějším mužem už tak zběsilého roku 2011," dodal herec.

Autor:


Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Další z rubriky

Kvůli ucpané hrázi na potoce v Krkonoších uhynuly kriticky ohrožené mihule

Zahrazení průtoku vody do Zlatého potoka v Krkonoších.

Inspektoři životního prostředí vyšetřují úhyn larev kriticky ohrožené mihule potoční ve Zlatém potoce poblíž Mladých...

Hradec chce radary u škol a na výpadovkách, systém pohlídá i křižovatky

Frézování vozovky v Koutníkově ulici v Hradci Králové (9.7.2018).

Inteligentní dopravní systém který připravují v Hradci Králové, získává konkrétní podobu. Vedení města zveřejnilo, kde...

Až ve třetí desítce. Hradec Králové v žebříčku kvality života klesl

Při dobré viditelnosti jsou z Nového Hradce Králové vidět Krkonoše.

Už řadu let se královéhradecká radnice ráda chlubí tím, že pravidelně zaujímá nejvyšší příčky v žebříčcích, které...

Najdete na iDNES.cz