Ilustrační foto z duelu Hradec Králové - Jindřichův Hradec. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Basketbalisté Hradce mají první bod, Trutnov zase dva marody

• 0
Basketbaloví rivalové tajně snili o prvních bodech ve svých sériích proti favoritům play-off první ligy. Nakonec se to podařilo pouze jednomu z nich.

V sokolském souboji Hradec Králové vůbec poprvé v sezoně dobyl halu toho pražského. Byť v prodloužení 88:75 a po parádní přetlačované, která se musela líbit. Hradečtí dlouho vedli, ale třetí celek tabulky se na ně dokázal ještě vyšvihnout.

"V poslední čtvrtce jsme zkolabovali. Najednou šli přes nás a prohrávali jsme o šest," hořekoval trenér Hradce Lubomír Peterka.

Naštěstí měl v sestavě rozehrávače Tomáše Macelu, který osmadvaceti body a poslední trojkou v základní hrací době zařídil prodloužení. A to i s vykloubeným malíčkem. "Jeho výkon gradoval. I s tím zraněním nás zachránil," pochvaloval si Peterka přínos mladíka. A když se soupeři v nastavení vyfauloval Vyoral, bylo o vítězi jasno.

To Trutnov se na přestřelku s lídrem ligy Chomutovem za žádných okolností nechtěl spoléhat. Jenže marně. Během třiceti minut pokaždé od soupeře dostal naděleno více než pětadvacet bodů a Levharti už pouze kontrolovali sedmatřicetibodový náskok, ze kterého Kara nakonec deset ukrojila.

"Zkusili jsme bránit zónově a vydrželo to patnáct minut. Na konci druhé čtvrtiny se jejich střelci chytli a pak tomu dali ráz. Jak se rozjedou, je těžké zápas zachraňovat," posteskl si trenér Lukáš Plašil.

Musí však počítat zraněné. Od pátku je jím Zachrla, po hrubém faulu má výron v kotníku Jiří Vorlíček.