Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Řidič pašoval z Polska léky s pseudoefedrinem. Rozpustil je v lahvi

  12:38aktualizováno  12:38
Celníci v Královci na Trutnovsku přistihli řidiče, který vezl z Polska množství léků k výrobě pervitinu. Stovky tablet rozpustil v tekutině v PET lahvi. V Královéhradeckém kraji je to během tří týdnů už druhý obdobný případ.

V nalezené lahvi bylo rozpuštěno 288 tablet s pseudoefedrinem. | foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

Hlídka královéhradeckých celníků kontrolovala auta na silnici I/16 v Královci v polovině minulého týdne. Vytipovali si Renault Kangoo přihlášený v Česku, v němž jel čtyřiačtyřicetiletý řidič.

Ten řekl celníkům, že nepřeváží žádné zboží. Při důkladnější kontrole však pod sedačkou spolujezdce objevili igelitovou tašku s prázdnými krabičkami a blistry od léku Sudafed a Modafen.

„Následně služební pes vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek označil batoh na sedadle spolujezdce a plastovou lahev umístěnou ve dveřích spolujezdce,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Martina Kolinská.

Fotogalerie

Hlídka objevila v batohu lahvičku s 0,8 gramy pervitinu a po přepočítání blistrů od léků došla k závěru, že plastová lahev obsahuje asi 288 rozpuštěných tablet léků s pseudoefedrinem. To potvrdil i řidič.

Celníci zboží zajistili. Případ se prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který hrozí vězení v délce jednoho až pěti let nebo peněžitý trest.

Jiné pašeráky léků odhalili celníci před třemi týdny při kontrole ve Starostíně na Náchodsku. Muži ve věku 33 a 34 let tvrdili, že vezou jen nákup potravin z Polska, ale pod koberečkem v autě ukrývali PET lahev s 500 rozpuštěnými tabletami léku Sudafed. Láhev označil služební pes.

Královéhradečtí celníci zajistili od počátku tohoto roku celkem 5 357 tablet léků s pseudoefedrinem, z nichž by bylo možné vyrobit asi půl kilogramu pervitinu v prodejní hodnotě bezmála půl milionu korun.

Podle celníků je přeprava léků s pseudoefedrinem z Polska častým a přetrvávajícím jevem.

„Pašeráci si vymýšlejí stále nové skrýše, jak léky přepravit na naše území. Tablety v sáčku si přivazují přímo na těle, ukrývají sáček pod oděvem v oblasti genitálií nebo vezou tablety v obalu v nádrži auta či skryté v dutinách vozu v oblasti motoru,“ dodala mluvčí.

Většinou pašeráci dovážejí tablety vyloupané z blistrů a schovávají je v zavazadlech nebo v zavazadlovém prostoru auta. Způsob přepravy léků v roztoku je méně obvyklý.

Autor:


Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...

Další z rubriky

Hradec chce radary u škol a na výpadovkách, systém pohlídá i křižovatky

Frézování vozovky v Koutníkově ulici v Hradci Králové (9.7.2018).

Inteligentní dopravní systém který připravují v Hradci Králové, získává konkrétní podobu. Vedení města zveřejnilo, kde...

Kvůli ucpané hrázi na potoce v Krkonoších uhynuly kriticky ohrožené mihule

Zahrazení průtoku vody do Zlatého potoka v Krkonoších.

Inspektoři životního prostředí vyšetřují úhyn larev kriticky ohrožené mihule potoční ve Zlatém potoce poblíž Mladých...

VIDEO: Bloudění po parkovištích a hlava na hlavě. Adršpach okupují Poláci

Fronta u vstupu do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Druhý den po sobě museli policisté uzavřít příjezdové cesty do obce Adršpach na Náchodsku. Především turisté z Polska,...

Najdete na iDNES.cz