Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Evropská unie může pomoci při likvidaci Labské boudy

Na zbourání Labské boudy v Krkonoších a likvidaci případných ekologických škod bude stát zřejmě moci využít evropské peníze. Ministerstvo životního prostředí by potom ze svého rozpočtu už muselo zajistit jen spolufinancování projektu a odkup známého horského hotelu od soukromých majitelů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Maximno74

bourání je hloupost část 2

...část 2.....Je to přece jen místo které budou lidé navštěvovat stále - už jen z důvodu blízkého pramene Labe. Je rozumné hledat řešení, které není destrukcí hodnot, ale jejich zachováním a zhodnocením.

Hledejme rozumné řešení jak zachovat Labskou boudu a zároveň pomoci Krkonoším

0/0
1.11.2010 12:14

Maximno74

bourání je hloupost

Opět neprůhledný projekt, na kterém se bude živit mnoho lidí za státní peníze (EU a ČR). Jde zhruba o 200 milionů, samozřejmě částka se může v průběhu navýšit - jako vždy. Za menší peníze lze boudu modernizovat, zase na tom není tak špatně, jak o ní informují \"zasvěcení\" z KRNAPu (kvalitní konstrukce, vlastní čistička, několik let po rekonstrukci nejen pláště chaty). Impakt takového \"bourání\" na přírodu bude taky dosti zničující - odstřel kvalitní betonové konstrukce, odvoz mnoha tun materiálu s využím vrtulníků a nákladních aut (údajně ekologických - taková však nenexistují) - četl jsem několik jejich studií - jsou spíše úsměvné, než odborné. Vize KRNAPu (a zainteresovaných osob): zbourat a postavit menší budovu. Vize rozumná: modernizace s ohledem na přírodu, krajinu a také návštěvníky ve smyslu bezpečnosti (návrat horské služby, atd.) a osvěty (přednášky, muzeum krkonoš a pramene Labe - zajímavá, s využitím moderních 3D vizualizací, základna KRNAPu...) ….pokračování v části 2

0/0
1.11.2010 12:11

pavel.n

peníze

na tohle peníze jsou - komu tak strašně vadí labská bouda ??

Hovořil jsem se spoustou lidí , kterým labská nevadí - když už tam je tak ať je , ale zbourat útočiště při špatném počasí je jen dalším krokem vyhnat lidi z hor.

Kdyby měli ekoteroristé peníze , tak by zbourali i luční .....kdyby raději peníze využili na údržbu turistických cest !!!

0/0
29.10.2010 18:48

GalileoGalileovič

to mi nějak není jasné

Hotel je v soukromých rukou, ale likvidaci bude hradit stát???

0/0
29.10.2010 15:46

Ranari

Re: to mi nějak není jasné

a čemu se divíte? Tak to chodí v Česku, napřed se vystaví za státní peníze šílenost, pak se ta šílenost prodá skupince majitelů a pak se navrhne její zbourání (to už tam mohli nechat tu vyhořelou chatu původní) a odkup za daleko vyšší cenu od soukromých majitelů a znovu se zaplatí nejen likvidace, ale i majetek soukromých majitelů. Kdo to kdy viděl 8-o8-o A prej krize! jojo, samé řeči politické. bych jim sáhl na plat až by se divili.

Tunelujeme, tak když už, tak pořádně ;-D a toto podporuje EU !!

0/0
29.10.2010 16:31Najdete na iDNES.cz