Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kraj ruší nemocnici Opočno, chybí miliony na rekonstrukci

Tak dlouho kraj ořezával nemocnici v Opočně, až se ji rozhodl úplně zrušit. Obávaný krok ve středu schválili radní, zvrátit ho mohou ještě zastupitelé. Argumentem jsou nedostupné desítky milionů potřebné na rekonstrukci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

obambiodřekykunene II.

Pí. Třešňáková lže

a lze to dokázat viz. setkání s ní, pí. Letenskou, p. Hegerem  těsně před komunálními volbami. Na záznamu z tohoto setkání mluví úplně jinak......Jinak gratuluji, co nezlikvidoval nácek, bolševik, to se vám, pí. Třešňáková aspol. podařilo za pár let. Opočenská nemocnice vznikla za Habsburské monarchie a doteď fungovala dobře. Hra s čísly(dotace do nemocnice je pouhé účelové tvrzení, všichni vědí, jak se dá s účetnictvím "zacházet").Výmluvy, výmluvy,výmluvy. Chce se mi blejt....;-€RvRv

0/0
25.11.2010 10:22

solimPC

Re: Pí. Třešňáková lže

A vás to snad překvapuje? A nebo jste už někdy viděl politika, který by nelhal? He, to spíše uvidíte mimozemšťana.

0/0
25.11.2010 11:31

tombry

Re: Pí. Třešňáková lže

Ale je to krok správným směremR^

0/0
25.11.2010 14:14

obambiodřekykunene II.

Re: Pí. Třešňáková lže

...zatím se to spíše jeví jako tunel....sleduji genezi této kauzy a troufnu si říct, že od samého začátku neměla tato nemocnice šanci, "vyšší" zájmy zvítězily, bohužel.....řekněte tamnějším lidem, že jde o krok "správným směrem", myslím, že by vám řekli něco úplně jiného.....PS: Nějaký rozumný argument pro ten tzv. správný krok by nebyl?;-)

0/0
25.11.2010 17:15

tombry

Re: Pí. Třešňáková lže

Centralizace péče. Mít nemocnici necelých 30 km od FN není nezbytně nutné. Jedna otázka - kdybyste měl jít na plánovanou operaci, vybral byste si malou nemocnici, kde daný zákrok dělají třeba párkrát do měsíce nebo velkou FN, kde ten zákrok dělají každý den, mají s tím více zkušeností a je tam zajištěna lepší péče?

0/0
26.11.2010 7:44

obambiodřekykunene II.

Re: Pí. Třešňáková lže

chápu, takto argumentoval i pan Heger....tady nejde o ty nejodbornější zákroky(z oblasti chirurgie, kardio nebo onkologie), tam je jasné, že každý vyhledá specialisty na pokud možno nejvyšší úrovni tj. FN HK třeba...v Opočně fungovala a to na vysoké úrovni porodnice, gynekologie, dále chirurgické oddělení (jezdil tam operovat doc. Suchý,, kterého odstřihli - prý byl příliš drahý;-D), interna i dětské oddělení atd....ano, bylo to v malém vydání, ale právě proto tam lidé rádi chodili, každý dostal odpovídající péči....od doby, kdy byla nemocnice "přidělena" pod nemocnici Náchod to šlo z kopce(ano, jak jsem psal výše, není problém přehodit ztráty z Náchoda na opočenskou nemocnici).Nehledě na to, že poměrně velké množství lidí tam mělo práci(od lékařů až po technický personál, kuchyně atd), takže to ti lidé tvrdě pocítí ztrátou zaměstnání....bylo by toho víc, co je špatně, ale úředník rozhodl..

0/0
26.11.2010 11:24

obambiodřekykunene II.

Re: Pí. Třešňáková lže

a ještě doplním, areál nemocnice je přímo v centru Opočna, bude prázdný, město nemůže s nemovitostmi disponovat, nejsou jeho........já to vidím na odkup za velmi, velmi nízkou cenu někým(cca za 1-2 roky, až utichne "humbuk" kolem zrušení nemocnice) za odpisovou hodnotu a uvidíme, co tam vznikne....dle mého názoru se do budoucna jeví jako ideální "obchod" se stářím, tedy domovy pro seniory apod(naše populace stárne)......no uvidíme;-)

0/0
26.11.2010 11:28

tombry

Re: Pí. Třešňáková lže

Tak to už je další problém, to je pravda.

0/0
26.11.2010 11:32

tombry

Re: Pí. Třešňáková lže

Já Vás chápu, ale prostě na to nejsou peníze. Nemůžete mít  nemocnici s trochou nadsázky v každém 10 nebo 15 tisícovém městě, to by nezaplatili nikde ve světě...

0/0
26.11.2010 11:30

obambiodřekykunene II.

Re: Pí. Třešňáková lže

jo, tohle taky chápu, ale tahle nemocnice má víc jak 150 letou tradici(viz výše)....a nezapomeňte, Rychnovsko je hornatý okres, v zimě(teď už i v létě) tam zavítá mnoho turistů, lyžařů...a všichni tihle vyhledávali pomoc právě v této nemocnici, která je nejblíže k Dešné a jiným centrům turistiky...a v zimě je tam docela problém s udržováním sjízdnosti silnic(ale tohle už je spíše podružný problém)....mne vadí ta příšerná arogance moci ze strany pana hejtmana France a samozřejmě absolutní nekompetentnost pí. Třešňákové a dalších , kteří rozhodují o zdravotnictví v HK kraji....nebyli schopni ani odpovědět Poláků, kteří měli eminentní zájemcna provozování opočenské nemocnice(je to zavedená společnost, která provozuje nemocnice v Polsku, Irsku apod a hlavně, funguje to), osobně jsem viděl jejich materiály a líbilo se mi to....;-)

0/0
26.11.2010 12:34Najdete na iDNES.cz