Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Hradcem zněly vuvuzely studentů rušeného hořického gymnázia

Zasněženým Hradcem Králové se dopoledne nesl zvuk vuvuzel a píšťalek. Ulicemi prošly zhruba tři stovky studentů, kteří protestují proti rušení čtyřletého oboru na gymnáziu v Hořicích. Ti došli až na jednání krajského zastupitelstva, kde přednesli své argumenty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chob

myslim

že v  kraji je gymnázií dost... třeba to zvýší jejich kvalitu.

0/0
2.12.2010 17:27

e.mu

Re: myslim

Myslíte, víte, nebo se domníváte?

Faktem bohužel je, že o školství na kraji rozhodují lidé, kterým vůbec nejde o nějakou kvalitu gymnázií (a škol obecně). Nic ve zlém, ale jste vedle, jak ta jedle...

0/0
2.12.2010 18:21

chob

Re: myslim

to je klidně možný. ale to nic nemění na tom, že úrovně gymplu je děsná a to i v řadách učitelů. a jen na Tyla se každý rok dostane asi 150 dětí. (a to jsou v HK ještě další 3gymply) a to mi příjde dost.

0/0
3.12.2010 6:59

e.m.

Re: myslim

Myslet, znamená ..... vědět. Tradice hořického gymnázia jsou dlouholeté, stejně jako ostatního školství ve městě. Mnoho studentů z okolí a to včetně HK v Hořicích na gymnáziu studovalo. Je určitě více škol v kraji, které jsou zbytečné a nemají příslušné zázemí a tradici např. různé VOŠ, SOŠ, IŠ atd., nově zřízené po roce 1989. Proč se neruší tyto?  Zastupitelé nerozhodli zodpovědně, jak si pan Franc utrousil ze své papuli. Možná ani nevěděli co řeší. Příkladem mohou být ti poslanci, kteří se zdrželi hlasování - ti nemají názor, tak co tam dělají? Je mi z těchto lidí mdlo. Rv

0/0
3.12.2010 12:21

Nicoll

Re: myslim

Myslíte? Tak tedy myslíte špatně, pokud neznáte skutečnosti můžete těžko soudit. Já sjem studentkou tohoto gymnázia a můžu Vám tedy říci o čem je vlastně řeč, možná než napíšete, že myslíte se skutečně nad problémem zamyslíte. Ještě nedávno nám chctěli zrušit osmiletý gymnp, ale naštěstí jsme kraj přesvědčili, že zrušení oboru by mělo za následek rozpad školy. Jsme sice malý gymplu ale velice oblíbený, můžu konstatovat, že profesoři jsou u nás na vysoké úrovni a jsou ve svém oboru dobří, nemám na koho si stěžovat. Třídy spolu postupem roku sdílejí různé semináře, hudební či výtvarnou výuku a tělocvik, pokud se zruší byť jediná třída, ubude nám seminářů, protože nebude dostatek studentů k jejich naplnění. Navíc si kraj naprosto spletl roky.NEJSME V DOBĚ KOMUNISMU! NIKDO nám nedal vědět, že se gymnázium má rušit a neudal jediný smysluplný důvod, což se ostatně od pana Noska nedalo čekat. Když jsme se zúčastnili jednání, někteří senátoři měli naprosto mylné představy, bylo nám z nich zle!

0/0
3.12.2010 20:26Najdete na iDNES.cz