Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Hradec se vrací o dva měsíce zpět, TOP 09 chce pravicovou koalici

Královéhradečtí politici vyzkoušeli řadu možností vzájemné povolební spolupráce, aby se po dvou neúspěšných měsících kruhem vrátili na začátek. TOP 09, která po volbách opustila už skoro dohodnutou pravostředovou koalici, se vrací k jednání s ODS a malými regionálními stranami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hradečák!

Doufám, že se TOP-ka vzpamatuje! - I

Jsem velmi zklamán posledním prohlášením TOPky. Již od včerejška jsem se snažil dopátrat údajného nového tiskového prohlášení topky, o kterém se psalo na diskusích hradeckého deníku - leč marně. Poslední zpráva v jejich aktualitách na webu je takováto: Hradec Králové 15. 12. 2010/ "Členská schůze regionální organizace TOP 09 Hradec Králové bude v úterý 21. 12. jednat o patové situaci při volbě vedení města a svým čtyřem zastupitelům doporučí další kroky pro zasedání Zastupitelstva města 28. 12. 2010. Jsme toho názoru, že nové personální obsazení vedení radnice musí odrážet změnu, kterou voliči vyjádřili ve volbách."

0/0
23.12.2010 20:20

Asenad

Křivá TOP09

se stažením ocasem se vrací do pravicové koalice

0/0
22.12.2010 18:40

ekan

Re: Křivá TOP09

Myslet si, že "křívá" TOP se někam "se staženým" ocasem vrací je samozřejmě Vaše právo, každopádně si dovolím oponovat. Možná Vám to nepřijde, ale TOP po celou dobu povolebních jednání prakticky drží jednu linii. Je to linie snahy o často zmiňovanou změnu. Do jednání o středopravé koalici TOP vstupovala s tím, že subjekty, se kterými jedná, ve velké míře ve svých předvolebních programech změnu slibovali. Jednání se však hýbala takovým směrem, který žádnou výraznou změnu nesliboval. Proto jsme od jednání odstoupili a není pravdou, že to bylo po nabídce ČSSD na funkci primátora, ta přišla později.

0/0
22.12.2010 23:19

ekan

Re: Křivá TOP09

Do jednání o "Koalici Dobré Vůle" jsme šli s nadějí, že by mohla fungovat v souladu s námi požadovanou linií. Chápu, že partneři v těchto vyjednáváních, mohli být zklamáni naší neochotou k prosazování koalice postavené na pouhých 15 hlasech a pofiderní podpoře KSČM, každopádně si nemyslím, že by to měl být důvod, aby jménem této připravované koalice začalo ČSSD prohlašovat a prosazovat věci, které projednány nebyly. Tím je konkrétně chystaná kandidatura ing. Orgoníkové na primátorku, navíc s tím, že nesloží poslanecký mandát. Tímto krokem ing.Orgoníková respektive ČSSD velkou část členů TOP 09 pořádně naštvala a v zásadě tím i pohřbila naděje na existenci KDV. I díky tomu se členská schůze hradecké TOP 09 včera usnesla, že KDV není příliš životaschopnou variantou a že by bylo vhodné vrátit se do jednání se středo-pravicovými stranami.

0/0
22.12.2010 23:20

ekan

Re: Křivá TOP09

Vrátit se do jednání, nikoliv bezhlavě vstoupit do koalice. Doufáme, že za ty dva měsíce došlo v myšlení našich partnerů také k nějakým změnám a že se v souladu se svými předvolebními sliby chytnou za nos a přehodnotí své předchozí postoje co se týče zakonzervování poměrů na radnici, kvůli kterému jsme již jednou tato jednání opustili... A uděláme to klidně znovu, pokud se výsledky jednání nevejdou do určitých mantinelů, které jsme si určili.

0/0
22.12.2010 23:20

jhami

Není to lehké

Pokud to správně chápu není lehké odstavit politicko ekonomickou mafii od koryta a začít poctivě a čestně i když jste k tomu dostali mandát. Držím Vám palce bojujte za nás za ty co chtějí poctivost a spravedlnost. Díky

0/0
22.12.2010 11:35Najdete na iDNES.cz