Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lékař Zdeněk Fink se stal 73 dní po volbách primátorem Hradce

Lékař Zdeněk Fink se stal po dlouhých týdnech vyjednávání v úterý večer novým primátorem Hradce Králové. V primátorské volbě porazil Hanu Orgoníkovou z ČSSD. Fink dostal 20 hlasů, Orgoníková 16. Na hlasování se v úterý domluvila středopravá koalice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

strnádek

NÁŠ VZOR = SLOVENSKÁ POLITIKA

Sociální demokracie mohla býti v komunálních volbách nejúspěšnější, ve skutečnosti však zdaleka tak úspěšná není . Český volební zákon je špatný. Inspiraci k jeho změně by ČSSD našla u sousedů na Slovensku. Naši "východní bratři a sestry" mají totiž zákon, který žádné povolební intriky a machinace ( = dojednávání )  n e u m o ž ň u j e ! O složení radnic a zastupitelstev rozhodují přímo občané-voliči ve volebních urnách. A tak to má být ! Slovenský zákon totiž obsahuje většinový systém s prvky přímé demokracie. Voliči p ř í m o  volí starostu ( primátora )  .... tedy obdobně jako se u nás volí senátor. A nejen to ! Voliči většinovým způsobem rozhodují přímo - jen počtem svých hlasů - o pořadí kandidátů. Zvolí tak v š e c h n y  radní a zastupitele - bez rozdílu politické příslušnosti. Vznikají radnice s pestrým politickým složením. A je jen a pouze na zvolených radních a zastupitelích, aby se naučili spolu komunikovat, spolupracovat a rozhodovat ku prospěchu v š e c h občanů dané obce.

0/0
29.12.2010 10:02

mirekzelen

pak že

se lékař nechytne v jiném směru když řemeslo přestane bavit!

0/0
28.12.2010 21:35

Bělečko

Skvělá zpráva pro Hradečáky ke konci roku

Jsem nadšen výsledkem dnešního rozhodnutí zastupitelstva města Hradce Králové. Nakonec se ukázalo, že středopravé smýšlení mezi zastupiteli zvítězilo a nedalo příležitost levicovému směru provést krok či několik kroků zpět. Mám z toho dobrý pocit a jsem šťasten, že zdravý rozum zvítězil. Panu primátoru Finkovi a jeho novým spolupracovníkům přeji hodně štěstí v nové funkci!!:-)  :-) :-)

0/0
28.12.2010 20:23

Hradečák!

Špatná zpráva pro Hradec a výpadek TOPky

Volba Finka za primátora je pro Hradec skutečně smutná zpráva. . Jednání, které p. Fink předvedl po volbách, je "donebevolající" a takový člověk má být primátor - odradil i část svých voličů.

Holte je to, jak to je.Hradecká TOPka ale velmi zklamala řadu svých voličů. Nejprve před volbami slibovala změny pro město, potom se od koalice s ODS/VPM/HDK distancovala a označila je jako "nezměnitelné, nenapravitelné", týden před vánoci ještě ujistila voliče, že trvá na svých postojích a bude usilovat o změnu ve vedení HK a nakonec si opět s touto koalicí potřese ruce - výměnou za funkci náměstka... - moc smutné. Ale život je prostě takový!

0/0
28.12.2010 19:38

DonZewl

Re: Špatná zpráva pro Hradec a výpadek TOPky

Nejsem žádný zastánce současné koalice, ale nemám rád tyto výkřiky mimo realitu. Nevim jaké jiné řešení jste si představoval, když na podporu komunistů nikdo spoléhat nechce, změna nechtěla jít do koalice s VPM a HDK apod. Ten tlak na TOP byl obrovský, v podstatě se na ně svedlo, že Hradec nemá primátora. Za další, v novém vedení není ani Divíšek, ani Malíř, ani Šilhánková, ani Fimrflová, je ze 75% nové, což se dá za změnu považovat. Nemám velkou radost, ale je to na druhou stranu úleva po těch trapných patáliích s volbou

0/0
28.12.2010 19:54

strnádek

Re: Špatná zpráva pro Hradec a výpadek TOPky

PRAŽSKÁ metoda se i v Hradci Králové nakonec prosadila. Nejen v těchto městech, ale ve většině měst v Česku dopadlo to naprosto stejně = debaklem vítězné strany. Strana s největší důvěrou voličů byla po volbách v důsledku revokace volebního výsledku - spiknutím zastupitelů méně úspěšných stran - kopnuta do  ř i t i a do radnic se vůbec nedostala !

Také v Kroměříži zvítězila sociální demokracie. Vládne však ODS s TOP 09 ! Starostka Daniela Hebnarová za ODS tvrdí, že je to "demokratické". O tom co je demokracie = vláda lidu ( nikoliv diktát zastupitelů ! ) mám docela jinou představu.

0/0
29.12.2010 8:49

Yanita

Re: Špatná zpráva pro Hradec a výpadek TOPky

Ano, demokracie - vláda lidu. Pokus sleduji názory a životní postoje některých českých občanů, mrazí mě z takové demokracie v zádech. Volební systém je ale nastaven tak, aby námi zvolení zástupci sjednali koalici. Tak to je, s tím už nic neuděláme. Jako pravicový volič jsem ráda, že se v Hradci neprosadila sociální demokracie s komunisty.

0/0
30.12.2010 12:57

persona-non-grata 2

Špatná zpráva pro HK

;-(

0/0
28.12.2010 19:23

strnádek

Re: Špatná zpráva pro HK

Ani v Hradci to nemohlo jinak dopadnout. Na vině je ČESKÁ POLITIKA = špatný volební zákon do obecních zastupitelstev. Jak známo, volební zákon v Česku pro volby do zastupitelstev umožňuje dvoukolový systém volby :

Nejdříve voliči projeví svobodně a demokraticky svoji volební vůli hlasováním = volebními hlasy vloženými do volebních schránek. Načež se spiknou zvolení zastupitelé méně úspěšných stran a zcela nedemokraticky revokují výsledek z kola prvého. Zastupitelům strany s nevětší důvěrou občanů-voličů se tak běžně stává, že je jim znemožněna účast v RADNICI. Z volebního aktu sa tím učiní cynická povolební fraška. Přesto oceňuji politickou vyspělost a ukázněnost spoluobčanů, že na rozdíl od Prahy, se žádné trapné defenestrace nikde jinde nekonaly !

Co s tím ? = VOLIT jak na SLOVENSKU !

0/0
29.12.2010 9:21

RedSquirrel

Tady je řešení krize ve zdravotnictví!

Udělejte ze všech nespokojených lékařů politiky a bude to :-)

0/0
28.12.2010 19:15

grossro1

lekar a primator = spatna kombinace

Osobne nic proti panu Finkovi nemam, ale dlouholeta zkusenost  s praci pro strarosty mi janse ukazala, ze nejmene kvalitni starostove (primatori) jsou vystudovani lekari. Jejich svet je omezen na medicinu a to neni to, co obec(mesto) potrebuje.

Rad bych se mylil.  Jiste bychom na tom byt hure, kdyby se kormidla chopili opet rudoarmejci:-)

grossro1

0/0
28.12.2010 17:35

DeWalt2

Tak pořádně si natáhněte a

tunelování a podvodníkům popřejme do nového volebního období slepé a hluché!! ;-€

0/0
28.12.2010 17:16

strnádek

Re: Tak pořádně si natáhněte a

Říká se tomu KOALICE KORYT. Ani Hradec Králové se nestal výjimkou potvrzující pravidlo = " vítěz voleb nebere nic" !

Z voleb do obecních zastupitelstev v Česku vznikly nové radnice, které mají jedno společné = pro mnoho občanů nejsou ( nemohou být ) d ů v ě r y h o d n é .... neboť v nich není jediný zastupitel, kterému vyjádřili důvěru svým volebním hlasem. Nemohu radit - volte si koho chcete. Přesto se tomu nemohu vyhnout. Obyvatelé - nejen v Hradci - by se měli poučit - kde se stala chyba ? A u příštích komunálních voleb se řídit heslem : Koalici pravicových koryt nebudeme volit !

Jenomže se to nestane. Proč ? Zfanatizovaní, politicky zaslepení voliči, jsou totiž  n e p o u č i t e l n í  !

0/0
29.12.2010 9:01Najdete na iDNES.cz