Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Hradecký Bronx se začne opravovat na jaře, zatím ale jen částečně

Benešova třída v Hradci Králové měla být chloubou města a byla přirovnávána k Las Vegas. Dnes ale spíš připomíná Bronx. O její proměně v moderní a zelený bulvár se mluví už dlouhou řadu let. První etapa asi za 200 milionů korun začne už na jaře a mohla by být hotová do tří let. "Marxovka" ale potřebuje nejméně třikrát tolik.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pravda stojí dukáty

3 roky Benešovky

A nějak moc si nestěžuju. Redaktoři trochu přehání, jsou daleko horší ulice než tato. Pokud nejdete tou "pergolou", tak vám to přijde i jako docela sympatická ulice a ta "pergola" se hodí když prší. Místo mnohasetmilionových revitalizací by stačilo stávající stav trochu opravit a natřít nějakou světlejší barvou. Jinak je ulice řešená dobře a nemusí z ní město dělat rovnou kolonádu. Bronx to určitě není, vypadá líp než mnoho ulic např. v Mostě

+1/0
2.1.2012 20:04

;-)

průběžná údržba

V tuzemsku je bohužel takřka neznám pojem "průběžná údržba". Vždy se něco velmi nákladně vybuduje, a pak si každý řekne, že už to stojí a peníze se začnou investovat jinam. Takovýto přístup ovšem radikálně zkracuje životnost a generální rekonstrukce se musí dělat mnohem častěji a jsou mnohem dražší. Veřejný sektor tímto hodně trpí. Rozumný čověk, kdykoliv něco buduje, tak rovnou počítá s prostředky na provoz a údržbu tak, aby udržel vybudované dílo ve 100% stavu aby mohlo sloužit řádně po celou ddobu životnosti.

Máme se ještě hodně co učit.

0/0
2.1.2012 8:20

Danďák

Marxovka?

A není to spíše Benešovka?

0/0
2.1.2012 7:46

Pes na koze jel

Re: Marxovka?

no pro některé starší ročníky je to stále Marxova, ikdyž už jen velmi málo používaný název

0/0
2.1.2012 10:29

Nufiny

Re: Marxovka?

Jsem ročník 80 a spousta mých vrstevníků stále říká Marxovka, říkali tak tomu naši rodiče a my jsme to přebrali. Rozhodně to není ojedinělá záležitost.:-)

0/0
2.1.2012 18:20

Valhalla

Tak pravil Zarathustra ...

Je to jizva na tváři Hradce Králové. Nejlepší by byla demolice, ale kam nacpat ty lidi? 8-oRv

0/0
2.1.2012 1:59

georghios

žádný Bronx-to je na Slezském

to za prvé-2/ Lamr v životě neměl deprese a nemračil se,páč je věčně vychechtanej...3/ zrušit služebnu Policie na Benešovce taky nebylo šťastné řešení 4/ nájmy nebytových prostor nejsou zrovna nejpříznivější co vím pro obchodníky 5/ podzemí věčně ucpané díky zásobování a poště.....bydlí tam příbuzní a krom toho,že tam chybí slušná restaurace,či kavárna tak si nestěžují...žádná hnusná silnice pod oknem a krásný výhled do zeleně

+1/0
1.1.2012 23:20

Dr. Fe 19

Otázka na znalce místních poměrů

Při studiu mapy HK mě zaujalo již v minulosti, že tato široká ulice - bulvár nemá na jihu pořádné napojení na Gočárův okruh resp. na ulici Zborovskou. Je tam jenom nějáká provizorní stezka. Proč to není dokončeno a hodlá to někdo někdy dokončit ?

0/0
1.1.2012 21:30

rulemaniac2

Re: Otázka na znalce místních poměrů

na zborovku je to jednosmerka jen z benesovky, navic konec je kopecek, asi 3m prevyseni a sjezd tak 12stupnak ... z beton panelu ... desny

nikdy to nikdo nenapoji, hned na konci je totiz zachranka a nepocitam ze by kolem ni udelali takovou silnici

benesovka je sice dira, Bronx se ji ale nerika, bronx alias gheto mame na slezkym pod nadjezdem ... proc se to tak menuje je asi jasny

+1/0
1.1.2012 22:15

Dr. Fe 19

Re: Otázka na znalce místních poměrů

Díky za informace.

0/0
2.1.2012 0:59

hafusak2

Re: Otázka na znalce místních poměrů

Už jsem to chtěl napsat, ale byl jste rychlejší. Bronx se vždy říkalo tomu bloku domů mezi nadjezdem a Střezinou.

0/0
4.1.2012 20:28

Martin z HK

Re: Otázka na znalce místních poměrů

Podle mě, to mělo být celé napojeno na tzv. křižovatku Mileta, která se v HK už asi třicet let "řeší" na papíře a jako vždy  to nedopadne...

0/0
2.1.2012 9:07

Petrxall

Re: Otázka na znalce místních poměrů

Benešova třída byla koncipována jako páteřní místní komunikace, tedy městská třída ukončená na jihu v původně uvažované okružní křižovatce posléze upravené na usměrněnou stykovou, na severu s nedostavěným plnohodnotným připojením na třebešskou radiálu, resp II. městský okruh. Nově to bude pouze jednopruhová komunikace ukončená na obouch stranách kruhovými objezdy.

0/0
2.1.2012 17:15

mim7

pomníčky modernismu

Jo, další pomníček modernistických architektů.

0/0
1.1.2012 20:42

Kytt02

hmmm

já bych to opravila,ale nedělala bych z toho úplně novou ulici. Žádné zbytečné zasazování košťat v ohrádce, ze kterých teprv za 15 let bude něco jako stromy a z čeho bude lidem na balkony lítat listí a pyl. Byla jsem s podobou Benešovky celkem spokojená, už proto, že se dala v případě deště projít suchou nohou díky zastřešení. Problémy obchodníků řešit nehodlám, zvlášť pokud vím, že každý z nich raději řve, než by sám vzal do ruky koště. Podle mě by se tam uživilo daleko víc prodejců a služeb, než tam teď je, stačilo by jen chtít, a nikdo z místních by do supermarketů apod. nemusel. Záleželo by na tom, za jak přemrštěné ceny by zboží přeprodávali. Vietnamců se tam taky nikdo neptá, jestli se jim okolí, kde prodávají, líbí.

0/0
1.1.2012 18:39

lexaurin

Re: hmmm

Domnívám se, že revitalizace zruší spoustu parkovacích míst a ti chudáci občané již dnes nemají kde parkovat a městu nezbude nic jiného než poprosit firmu ISP, aby se smilovala a převzala organizaci parkování na sídlištích.

Mohla by tam postavit nějaký centrální parkovací dům, samozřejmě s výhodnou dobou dojití pěšky (tak max. do 3 km vzdálenosti) a za rozumné ceny, např 15Kč za hodinu stání v noci a 20 za hodinu stání ve dne a bude tu v Hradci ještě krásněji.

Asi by se mělo také počítat se stacionárními strážními budkami MP na všech sídlištích a výrazným rozšířením kamerového systému. První vlašťovky jsou již v Hradci k vidění např. na Velkém náměstí, kde již stojí mobilní kancelář a nepřetržitá služba PM nás chrání před před zločinci, kteří zaplatí parkovné a přetáhnou o 10 min.

:-P

0/0
1.1.2012 21:16

PetrPter

Re: hmmm

Možná by stálo za to si projekt revitalizace projít např. v infocentru - parkoviště budou, kamery taky... Myslím že to ulici pomůže, ale teď bude nejhorší vydržet ty tři roky náročné stavby.

0/0
13.1.2012 10:44Najdete na iDNES.cz