Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rychnov podle kontroly zpackal soutěž na bazén, může vracet miliony

Město Rychnov nad Kněžnou udělalo při soutěži na stavbu plaveckého bazénu chybu a mělo by vrátit miliony, oznámili před Vánocemi kontroloři čerpání evropských dotací. Radnici teď hrozí, že bude muset vrátit miliony, ačkoli peněz nemá nazbyt. Potřebuje je třeba na opravy chodníků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

Město by mělo vracet 100%!

Vše ostatní je zahrávání si ohněm, že o peníze přijde celá republika! Rychnov může trestat své politiky, kteří postupovali v rozporu s pravidly EU, která na rozdíl od Čechystánu mají mnohem více hlavu a patu. Buďme rádi, že jsme v EU, jinak bychom byli jako Jakeš kůlem v plotu a bez EU by se tady rozkrádalo ještě ve větším měřítku než si dovedeme vůbec představit. Škoda, že není už federace, pak by místní vládci byli konečně odstřiženi od svých koryt, však také se brání zuby nechty - viz děda na Hradě a jeho družina tmářů, miláčků národa!

0/0
4.1.2012 17:39

ipoeta

Re: Město by mělo vracet 100%!

Zase jeden, co nepoužívá vlastní mozek a jen papouškuje, co mu naservírují novináři z krajské redakce MF, kteří zase jen papouškují to, co jim předloží na oficiálních místech. Nemylte se, redaktoři oblastní redakce jsou na hony vzdáleni svým kolegům, ústředním investigativním novinářům. Kdyby se o případ skutečně zajímali, zjistili by, že úředníci z Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod jen zamlčují svoje chyby! K tomuto zjištění stačí vypátrat dokument, kterým se úředníci z uvedeného úřadu asi sotva pochlubili. V něm totiž ze 110 projektů, které "splnily kritéria přijatelnosti, kritéria formálních náležitostí a kritéria fyzické kontroly ex-ante" nejlépe obstál (svte, div se) právě bazén v Rychnově n. Kn.! Jedná se dokument z 10. zasedání v roce 2008!

A slova současného starosty města nelze brát vůbec vážně. Sám má máslo na hlavě. Stačí připomenout, že se město profláklo svou již po volbách superduhovou koalicí ODS, TOP 09, ČSSD a KSČM.

0/0
17.1.2012 22:42

Ejsí

Státní úředníci si dělají pakárnu mezi sebou

A jsou tak neschopní, že si po mnoha zkušenostech nepohlídají obyčejné výběrové řízení.

0/0
3.1.2012 21:22

i-vet

Re: Státní úředníci si dělají pakárnu mezi sebou

napsali do podmínek výběrka, že chtějí, aby se přihlásili jen ti, co mají zkušenosti s podobnými velkými stavbami. Mě to přijde logické! Člověk na jiném úřadě si myslí, že tahla podmínka je diskriminační.

0/0
3.1.2012 22:12

hraci

Re: Státní úředníci si dělají pakárnu mezi sebou

Mám dojem, ale neviděl jsem dokumentaci, aspoň co se šušká, tak podmínkou výběrového řízení bylo, že firma musí být z ČR s již realizovanou zakázkou podobného charakteru a objemu.

Tím, že se stáhlo nafirmy z ČR a peníze byly z EU zřejmě asi došlo k diskriminaci firem z EU.

I když nevím, zda se vůbec nějaká přihlásila. Dle mého by byla diskriminace pokud se přihlásila

a na základě tohoto bodu byla odmítnuta. Přemýšlet nd tím kdyby se přihlásila, tak by byla .......  mi přijde

úchylné,  Tozrovna mohu řící, pokud by měl nůž tak by zabil a budu to posuzovat jako kdyby někdo někde ....   EURvRvRv

0/0
4.1.2012 6:50

i-vet

Re: Státní úředníci si dělají pakárnu mezi sebou

ale to není moc pravda, výběrko vyhrála VČES a je už ze 100% francouzká.

Ono jde spíš o iniciativu p. Skořepy poškodit p. Rokla. Protože i kdyby se ta chyba uznala a peníze museli vrátit (coz je jen hypotetické) - tak to můžou škodu vymáhat . Ta firma, co výběrko zpracovala, je na případnou škodu pojištěná.

0/0
4.1.2012 9:48

zxr9

Podvod jako všude v ČR

Bazen odfláknutej kam se člověk podívá, sprchy netekly po 3 měsících, protože se zapomělo, že je v RK tvrdá voda a ucpaly se trubky kamencem, dlažba klouže jako prase a tak jsou cedul POZOR MOKRÁ PODLAHA  ;-D, a na závěr to nejlepší z mnoha, nesmí se nosit plavky co mají nohavice, protože se vynáší voda z bazénu. Na to že je to nový bazén, tak je tak Trochu jiný.:-(

0/0
3.1.2012 20:59Najdete na iDNES.cz