Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Do královédvorské zoo přišlo loni méně lidí kvůli počasí i cenám

Do Zoo ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku loni přišlo o desetinu lidí méně, tedy 411 000. Může za to špatné počasí v srpnu, ale i letní zvýšení vstupného. Zahrada ale čekala, že zdražení odradí více lidí. Letošní zvýšení DPH naopak zoo nepromítne do cen ve svém Hotelu Safari a stylovém Safarikempu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

msat

Nejlepší manažerka republiky

Z tohohle článku jsem opravdu v šoku. Docela mně fascinuje, že někdo má tu drzost publikovat takovéhle bludy a ještě svalovat své manažerské neúspěchy na počasí a ekonomickou krizi. Jedním dechem navíc dodává, že její neschopnost musíme platit všichni z našich daní, protože je nutné tuto pseudoakciovku dotovat každý rok většími financemi z kraje. Zajímalo by mě, komu byly tyto finance zkráceny.Tento neúspěch svědčí o tom, že Safari Archa měla zase pravdu.  Přijde mi jenom smutné, že v dnešní době, která je pokládána za demokratickou, odmítají média otisknout pravdivě a nepozměněně i názor protistrany.

A mimochodem, který dobrý manažer veřejně prohlásí, že chce regulovat návštěvnost tzn. snižovat zisky-tzn. okrádat tím nás všechny, protože mu to dotujeme my? Já myslela, že akciovka má vytvářet zisk a ne regulovanou ztrátu.

Škoda, že ta popisovaná krize postihla jenom náš region. Zajímavé, že Ostrava, Praha, Zlín, Plzeň trhají rekordy a krizí netrpí. Má to ta ředitelka ale smůlu!

0/0
19.1.2012 19:41

pan Kotrč

To je nenormální

Takže zoo při zavádění novinky která ve svém důsledku znamená snížení návštěvnosti a věší zatížení pro zvířata ve formě spousty aut v areálu safari počítala se snížením návštěvnosti až na 350 tisíc lidí, což je spodní hranice na které se dá udržet provoz areálu! To si jako myslí, že jsme úplně bl-í???Takže zavedení novinky znamená, že se sníží tržby z návštěvnosti až na hranici ohrožení provozu samotné zoo???Důsledkem je snaha o zatraktivnění safari a tudíž začlenění žiraf a dalších druhů, to jsem zvědavý jestli zoo zveřejní úmrtnost žiraf jako extrémně stresu náchylného zvířete při jarních převozech a zimních odchytech!!!No počkám na výroční zprávu!Je neuvěřitelné, že tam kraj takové vedení nechává!!! Nabádám lidi z příslušného kraje, aby k této záležitosti nebyli lhostejní!Je zajímavé, že například na Lešné město snížilo dotaci zoo o čtyři miliony a stejně sem příjde o sto tisíc víc lidí než do DK i když skladba zvířat se nedá ani zdaleka porovnat!!!! Tady něco smrdí a to tak že moc!

0/0
19.1.2012 13:07

LSI

Mentalita v ČR

" Provoz autosafari, který skončil 9. října, se podle Holečkové podařilo bez problémů zvládnout a počítá se s ním i v letos".....No comment takže opět další pokles návštěvnosti

" O výši vstupného se nyní jedná, ale podle Holečkové by mělo být nižší než při loňském startu autosafari." ....Takže o trochu lidí více - větší zátěž pro zvířata

0/0
19.1.2012 8:57

LSI

Re: Mentalita v ČR

" Na konci roku 2011 Královéhradecký kraj jako vlastník poslal zoo mimořádnou dotaci čtyři miliony korun." .....Proč kraj dotuje? Místo aby změnil vedení pokud ZOO každým rokem snižuje své zisky?U nás v kocourkově to je normální nechávat si personál kterej místo zisku prodělává...."Já na bráchu-brácha na mě že?"

0/0
19.1.2012 8:57

Bajlajfik

cit.

"podle své ředitelky Dany Holečkové i loni potýkala s poklesem zájmu kvůli ekonomické krizi"

Podle jiných to je právě kvůli citované paní ředitelce.

0/0
18.1.2012 14:16

veverkalidka

Hmm...

Když to zaváděli, tak se kasali, jak bude návštěvnost i vyšší. Zatímco si za loňský rok jiné ZOO pochvalují vyšší návštěvnost, tak ve Dvoře se budou vymlouvat na počasí? Divné!:-/

0/0
18.1.2012 13:13

Saiwer

Autosafari

Safari ve Dvoře Králové mám moc rád, ale dokud se po ní bude jezdit autem, tak mě tam nikdo neuvidí... Toto je ohromná zhovadilost a výkvět zpohodlnělého životního stylu.

+2/0
18.1.2012 12:26

pppqqq

Nadpis příspěvku

Zběžně jsem prošel stránky jiných zoo a všude hlásí buď rekordní návštěvnost v historii nebo alespoň zvýšení oproti předchozímu roku. Jen Dvůr pokles. Kdo by si ještě nedávno pomyslel, že Dvůr v návštěvnosti předstihne i taková ZOO Zlín nebo ZOO Plzeň? Čím to asi bude?

(Ano, také jsem loni kvůli autům v zoo do Dvora nezavítal.)

+1/0
18.1.2012 12:26

jarda17

autosafari

Nejsem bývalý zaměstnanec ZOO. 

ZOO jsme pravidelně navštěvovali 2x ročně.

ZOO ve Dvoře Králové já a moje rodina nenavštívíme, dokud nezruší to hnusný autosafari.

A mám ještě chuť napsat: ... a dokud tam budou pracovat Ty idioti, co tam to autosafari zavedli.

+2/0
18.1.2012 12:11

Santii

A co střelba?

Příští rok třeba zaveďte novinku "zastřel si své zvíře v Zoo z okna jedoucího automobilu".

Spousta lidí si jede do Zoo odpočinout a v klidu si prohlédnout zvířata a ne si vozit pr... v autě.

Tohle je opravdu super marketing..vytřískat více peněz z menšího počtu lidí. Rv

+3/0
18.1.2012 12:07Najdete na iDNES.cz