Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jednání o těžbě plynu doprovodil protest, Náchod se bojí o minerálku

Starostové měst a obcí nespokojených se záměrem těžit na Náchodsku a Trutnovsku břidlicový plyn, si dali s těžaři schůzku v Náchodě. Chtěli znát podrobnosti o rizicích. Spolu s nimi dorazilo k divadlu také přes 200 demonstrantů. Přímo v Náchodě podle starosty záměr ohrožuje i prameny minerálky Ida.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nahoda

Táhněte!!!!!!!

Jsem proti !!!!;-€

0/0
7.3.2012 13:18

robinhud

Věříte našim politikům že jde o těžbu plynu?

Postup je vždy podobný. Uplatit politiky a státní správu. Získat kladná povolení a pak už můžou spáchat cokoliv. O kom mluvím? O nadnárodních korporacích. Já mám pro ně přezdívku Sarančata. Proč? Přilétnou všechno sežerou, vydrancují a letí dál.

Myslíte že v případě těžby plynu to bude jiné? Říkají to je jenom průzkum. Aha už vidím jak někdo investuje do něčeho co se nebude realizovat. Myslím že by okamžitě následovala arbitráž na zmařenou investici. Kolik by to stálo? 500 miliard nebo kolik?

Pokračování

0/0
6.3.2012 22:51

robinhud

Re: Věříte našim politikům že jde o těžbu plynu?

Pokračování

V případě těžby bude ještě hůř. Tvrdí spodní vody těžba  nepoškodí. Vše je 100% těsné. Jak to mohou tvrdit? I ten největší trouba ví že trhliny v hornině mohou být kdekoliv a chemie

hnaná do vrtu může prosakovat kdekoli. A i v případě už ukončené těžby jde o časovanou bombu o které nevíte kdy a kde  vybouchne. Zastánci těžby tvrdí. Chceme levnější plyn. Obávám se že i toto tvrzení je mimo. Myslím že v případě těžby se lidem na faktuře za plyn zanedlouho objeví příplatek na těžbu břidlicového plynu. Známe to se fotovoltaikou. Nejde zrovna o malé peníze. V mém případě letos tato částka představuje 8 000 Kč za rok.

Pokračování

0/0
6.3.2012 22:51

robinhud

Re: Věříte našim politikům že jde o těžbu plynu?

Pokračování

Tyto peníze si cpou do kapes hlavně nadnárodní korporace vlastnící největší fotovoltaické

elektrárny a v neposlední řadě naši politici sedící ve správních radách těchto korporací, držící akcie na doručitele, nebo přímo vlastní tyto elektrárny. Výsledek další zhoršení možnosti konkurence našeho průmyslu díky dražší energii. O drancování rozpočtů domácností tímto výpalným ani nemluvím. Pamatujete rétoriku politiků při dostavbě Temelína? Já ano zaklínadlo znělo levná elektřina. Ptám se politiků kde ji máme?

Pokračování

0/0
6.3.2012 22:52

robinhud

Re: Věříte našim politikům že jde o těžbu plynu?

Pokračování

Tvrzení: Musíme snížit závislost dodávek plynu na Rusku. Ano souhlasím proč ne. Ale z tohoto důvodu není nutné devastovat naši krajinu ale více se orientovat na dovoz z Norska.

V případě otrávení spodní vody a nutnosti dovést vodu do každé samoty u lesa, kdo myslíte že bude hradit tyto náklady? Věřte nebo nevěřte vše nám započítají do vodného. Kolik ta voda bude stát pokud ji budou přivádět stovky kilometrů? Bude stačit 500 Kč za kubík? A o jak kvalitní vodu půjde?

Stojí nám to za to? Věříte našim politikům? Já tedy po všech korupčních kauzách zametených pod koberec našim politikům opravdu nevěřím. Bohužel volby v této zemi jsou už pouze o tom které politické strany budou příští čtyři roky krást a škodit.   Rv[>-]

0/0
6.3.2012 22:53

Leto_II

Re: Věříte našim politikům že jde o těžbu plynu?

a při průzkumu se najdou i zapomenutá ložiska uhlí... vím že tam toho hodně zbylo a za pár let by se to jistě hodilo...

0/0
6.3.2012 23:16

robinhud

Re: Věříte našim politikům že jde o těžbu plynu?

Průzkumné vrty hledající uhlí se dělali už za sociku. Pravda měli jednu chybku. Vrtaři brali prémie pokud našli uhlí. Tak ho sypali do každého vrtu. Poté postavili ve Svatoňovicích novou šachtu a rubali, rubali a uhlí nikde. Kdyby vrtaři brali prémie za vyvrtaný metr mohli si komouši ušetřit prachy za stavbu nové šachty.;-D

0/0
7.3.2012 9:29

Ejsí

Když stavíte vlastní dům,

tak máte často problém i s povolením vlastní čističky, pokud je v místě kanalizace. A podobných absurdit je spousta.

A tady se někomu věnuje kus chráněného území, kde si za pomocí chemických látek bude těžit naše přírodní zdroje, s rizikem, že se naše budoucí pokolení nebudou moci ani napít čisté vody ze studně.

jak je možné, že dostanou povolení z ministerstva životního prostředí!!!? Kolik zase za to berou?

0/0
6.3.2012 21:50

Leto_II

vrty

co znám z vypravování svých rodičů a prarodičů, tak kopce kolem hronova byly kdysi doslova plné studánek a pramínků. někde v 80 letech minulého století probíhal intenzivní průzkum, tenkrát tedy z důvodu uhelných ložisek. ceé podloží kraje je doslova prošpikováno puklinami, které byly do té doby oddělené. díky vrtům stekla většina vody z horních puklin do spodních a tak zaniklo asi 90% všech pramenů v kraji. dá se asi předpokládat že další vrty by mohly dílo dokonat.

svůj rodný kraj mám prostě pevně spjatý s vodou, vím že v broumovském výběžku toho moc nemáme, ale voda zde je nejlepší na světě a myslím že si na ni nikdo nedá šáhnout.

+1/0
6.3.2012 21:32

Pravičák začíná být nadávka

Re: vrty

tak to asi mluvíš o kopcích nad Rokytníkem.

0/0
7.3.2012 12:57

blekekeke

no ...

jen by se s tou Idou mělo začít něco dělat, neb je to jedna z mála minerálek, která se dala prodávat a zároveň i pít. Na Idu se žádná Mattoni, ani jiná Podebradovka nehrabe ... Pro město by to byl konečně nějaký slušný finanční přísun, jenže kdeže, nic se neděje, škoda pro nás všechny ...

0/0
6.3.2012 17:27

arak2012

NEJDE JEN O MINERÁLKU!

už nadpis článku mi hnul žlučí! ;-€ Oblast, které se výzkum týká zdaleka neobsahuje "jen" dnes netěženou Běloveskou Idu, ale hlavně zásoby vody pro kraj z Teplické a Polické pánve. KOJENECKÁ VODA A MINERÁLKY TOMA se těží v dotčené oblasti. Dále naprosto UNIKÁTNÍ SKALNÍ MĚSTA v Teplicko-Adršpaškých skalách z nestabilního pískovce by měla být vystavena otřesům, kterým dochází při těžbě plynu?

Co NESTABILNÍ A RADIOKTIVNÍ PODLOŽÍ Svatoňovicka jak by prospělo jeo proplachován vodou a co by se s touto vodou dělalo pak?

Naučme se chránit naši krajinu, nová nám nevyroste ani jí nevyrobí Mattel. :-P

v Náchodské knihovně je k dispozici odmítavý dopis panu ministrovi, v něm je i podrobný popis postupu těžby a jeho dopady na životní prostředí.

+2/0
6.3.2012 14:06

untermenschvonsocdem007

Re: NEJDE JEN O MINERÁLKU!

bláblolRv

+1/0
6.3.2012 14:13

navia

Re: NEJDE JEN O MINERÁLKU!

ale váš :(Rv

+1/0
6.3.2012 14:33

Anonym152

Re: NEJDE JEN O MINERÁLKU!

Takhle krásná krajina byla i na Mostecku a obětovala se, aby jste měli doma uhlí a elektriku... A veřte tomu, že technologie těžby ropy,proti těžbě uhlí je růžova zahrarada...

0/0
6.3.2012 14:18

Anonym152

Re: NEJDE JEN O MINERÁLKU!

teda těžby plynu :-)

0/0
6.3.2012 14:36

pppqqq

Re: NEJDE JEN O MINERÁLKU!

Jo, tak to jste nás uklidnil, že to tu jako na Mostecku vypadat nebude. Mimochodem tamní uhlí se používá, aby se elektřina mohla vyvážet do zahraničí. Dále pochopitelně nikdo soukromým těžařům nemůže určovat, kam těžená surovina poputuje. Zisk odchází do zahraničí, ekologické škody zůstávají, těžařská firma před ukončením těžby a zahájením rekultivace samozřejmě řízeně krachuje. O ekologických rizicích dále např. Stanovisko Správy CHKO Broumovsko.

+2/0
6.3.2012 18:53

untermenschvonsocdem007

povolit pruzkum a následně težbu

konečně světlo na konci tunelu s energetickou závistlostí státu na dovozu, a hlavně na závistlosti na Rusku!! ani bych se nedivil kdyby se prokázalo  že největším sponzorem ekologických hnuti je GAZPROM!! jak se prokázalo, v Německu kde všechny ekologické  spolky na jsou na výplatních páskach Gazpromu , kde vlyvem lobingu Německo zavíra atomové elektrárny a stáva se závislné na dovozu plynu z RUSKA!!Rv

+1/0
6.3.2012 14:03

pppqqq

Re: povolit pruzkum a následně težbu

Nemáte jediný relevantní zdroj informací pro vaše bláboly (ekologické spolky na jsou na výplatních páskach Gazpromu).

0/0
6.3.2012 18:59

Anonym152

taková panika kolem toho

Hlavně že nikdo autem nepřestane jezdit a nikdo používat plyn taky nepřestane... :-D Ale ať se to vše těží někde jinde ne pouze blízko mě... ;-D Typické lidské... Co tak se vrátit se jeskyní?

Z těch demonstrantů stěží dva budou vědět podrobnosti o tom projektu a co vůbec taková technologie těžby obnáší... ;-D

+1/0
6.3.2012 12:50

109e

Re: taková panika kolem toho

Zjevně nechápete o co se jedná. V sázce je především voda, která se podle mých informací vyváží do kraje.

+1/0
6.3.2012 13:18

Anonym152

Re: taková panika kolem toho

tak si topte vodou... Vodou mohou argumentovat uplně po celém světě... Ty samé argumenty jsou úplně všude kde se těží ropa nebo plyn - argumenty typu tady jde o spodní vody, moře atd .Ale i ti zelení panáčci se omotávat kolem stromů a lézt na věže, demonstrovat proti vsemu atd. jezdi na tyto akce auty! Pouze narazim na lidi jako spolecnost - nikdo se nechce vzdat sveho pohodli - auta, vytapeneho domu atd., ale nic poroto nikdo neni ochoten obetovat a bezohledne se snazi za jakoukoliv cenu presunout problemy a niceni prirody do jineho kouta planety... Ale moderniho zivota se nikdo nevzda...

0/0
6.3.2012 13:23

briza

Re: taková panika kolem toho

Plynu se nikdo nenapije. Voda je naprosty zaklad. A neni duvod se o jeji zdroj pripravit ve jmenu cizich zisku.

+5/0
6.3.2012 13:34

Anonym152

Re: taková panika kolem toho

jojo, to si mohli rict lidi v Rusku, Iraku , Iranu, kolem severniho more a Evropa by bydlela v jeskyni do dnes;-) Ze se tam kvuli tomu aby si Evropani vozili zadnice a pretapeli si domy delaji vrty to uz je kazdemu jedno hlavne ze to neni kolem meho bydliste...

0/0
6.3.2012 13:37

briza

Re: taková panika kolem toho

Bez vody nebudes bydlet ani v te jeskyni.

+1/0
6.3.2012 14:06

Anonym152

Re: taková panika kolem toho

když bude jeskyne, bude i logicky voda...

0/0
6.3.2012 14:06

briza

Re: taková panika kolem toho

Jiste. Kdyz mohla voda kdysi vytvorit jeskyni, proc by v pojeti tve "logiky" nemohla jeskyne ted vytvaret vodu.

0/0
6.3.2012 14:55

Anonym152

Re: taková panika kolem toho

ty jsi teda logikar... KDyz je v kraji mineralka a lidi se prestehuji do jeskyne urcite zmizi :-D

0/0
6.3.2012 15:14

Anonym152

Re: taková panika kolem toho

tim pouze chci rict ze pozitiva moderni spolecnosti vyzadujeme a nevzdame se jich za zadnou cenu, ale negativa bez kterych ty pozitiva nemuzou byt odmitame

0/0
6.3.2012 13:44

burisek3

Re: taková panika kolem toho

Milý anonyme,

na Broumovsku a Adršpašsku dnes nemám obavu přijít ke studánce či prameni a napít se. To především považuji za pozitivum. Zažil jste někdy ten pocit, napít se z pramene? Asi ne, jinak by Váš názor nebyl takový.

Plyn (energie) se dá nahradit. Voda ne.

0/0
6.3.2012 16:46

blekekeke

Re: taková panika kolem toho

Prakticky jsou v naší zemi všechny prameny pitné, čímž je naše kotlinka jedinečná a má nám svět co závidět ...

0/0
6.3.2012 17:32

pppqqq

Re: taková panika kolem toho

Plyn levnější nebude. Stát ani obce méně zadluženy nebudou. Občané žádné kompenzace za hluk, prach, chybějící (vyčerpanou) nebo znečistěnou vodu, zlikvidovanou krajinu atd. nedostanou. Jak by řekl klasik: vytáhněte hlavu z pr*ele, koukněte se kolem sebe, jak to v tomhle státě vypadá a začněte taky rozumně uvažovat, jak asi velký "přínos" z tohoto projektu budeme mít.

0/0
6.3.2012 19:14

Ailamtor

Prosím o opravu

Nejedná se o poličskou pánev (Polička), ale polickou (Police nad Metují).

0/0
6.3.2012 11:14

skrbling

Nedám se přesvědčit ničím

Ať se na mě pan starosta nezlobí, ale takováto formulace implikuje fanatismus. Situaci v Náchodě neznám, ale politici na všech úrovních by se měli chovat racionálně.

0/0
6.3.2012 11:12

Pravičák začíná být nadávka

Re: Nedám se přesvědčit ničím

Přesně tak. Zdravý rozum říká:  NEVRTAT!!!

+1/0
6.3.2012 13:21

lol

Re: Nedám se přesvědčit ničím

Třeba jen praktikuje heideggerovskou filosofii, a klidně se nechá přesvědčit Něčím (a nikoli Ničím).

0/0
6.3.2012 16:01Najdete na iDNES.cz