Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dějepisáři nesmí nudit, univerzita je v kurzu učí i stříhat video

Moderní učitel dějepisu a společenských věd musí v praxi zvládnout i to, na co ho vysoká škola nepřipravila. Třeba i postříhat digitální video. Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové proto otevřela několik desítek kurzů pro učitele těchto předmětů, aby v hodinách nenudili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

NejeHa

Super nápad!

Mne dějepis docela bavil, některé věci (např. Egypt, Řecko a Řím, Husité, středověk tak nějako obecně, 1. a 2. světová válka...) se mi učily "skoro sami", přesto, všechno co vybočovalo z normální hodiny, co to hodinu oživilo (nahrané video z televize, související článek z novin/časopisu, beseda, návštěva pámátek...)  bylo vítáno! Jednoznačně chválím a dávám  R^R^, když má dneska ještě někdo zájem a snahu žáky zaujmout a hodinu oživit!

0/0
17.3.2012 22:28

BrainWashingtonDreistein

Učitel-propagandista!

Nová profese! ;-DRv Vpřed za výdobytky kapitalismu!

0/0
17.3.2012 13:00

Jardajar

Dějepis

Mě nenudil učitel, ale ten samotný předmět. Se se mi zdálo zajímavý jsem si zapamatoval, ale letopočty neumím. Jsem rád, že vím 68 a 89.

0/0
17.3.2012 12:23

jenickK

Re: Dějepis

Já jsem zahlédnul pár dnešních moderních učebnic dějepisu pro základní školy - spousta obrázků, rámečků se zajímavými informacemi atd. Z toho by se skvěle učilo - škoda, že je nemají v knihovně, docela rád bych si je přečetl. My jsme mívali taková narychlo spíchlá skripta, ve kterých byl jenom suchý text - hned po revoluci nic pořádného ještě nebylo :-(

+1/0
17.3.2012 12:29

jenickK

Každý učitel, který je ochoten....

....se za 20K hrubého snažit, aby to studenty bavilo, a stráví ohromné množství času vymýšlením, jak na to, má u mně obrovský obdiv. Buď je to blázen, nebo nadšenec. Každopádně je to přínos.

0/0
17.3.2012 12:11

tomas__marny

Dějepis

Jo dějepisářka. Na tu s hrůzou vzpomínám. Bušila nám do hlavy jen letopočty, ale tak nějak zapoměla vysvětlovat co se tam stalo a hlavně proč (nějaké souvislosti). Dodnes si sice umím vyjmenovat data různých událostí, jenomže nevím, o co při nich vlastně šlo.

0/0
17.3.2012 11:45

jenickK

Re: Dějepis

No, to já jezdil dokonce na dějepisné soutěže. Vím, že 1621 (nebo 1620?) byla poprava českých pánů na Staroměstském náměstí, ale proč k tomu došlo, to už si taky nepamatuju. Asi nějaké vládní pletky - něco jako VV dneska, akorátže tenkrát se s tím moc nes...ali.

0/0
17.3.2012 12:16Najdete na iDNES.cz