Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zaměstnával krajany z Východu, díky nim si přišel na tři miliony

Cizinecká policie v Hradci Králové usvědčila muže z bývalého Sovětského svazu, že neoprávněně zaměstnával cizince. Přišel si tak na více než tři miliony korun. Navíc za ně neodváděl sociální ani zdravotní pojištění. Nyní mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tom-k

prostě pravidelná kontrola

cizinecká policie a uřad práce by měli být pravidelně ve všech skladových arealech (Tržnice Lipence, Jažlovice, Modletice atd.) a na stavbách (nejlépe kolem 18hodiny kdy Bossové chodí vyplácet). Prostě by se to mělo zakázat v čechách je dos velká nezaměstnanost. Ještě co dělá živnostenský úřad, když každej druhej ukrajinec je podnikatel a přitom jezdí s kolečkem.

0/0
27.3.2012 20:22

sasena

Zakázat

všechny tyto agentury. Je to jen jiná forma otrokářství. Např. v nemocnicích pracují Ukrajinky za polovinu toho, co na ně nemocnice vynaloží. Pracují s jedním dnem volna v měsíci, 12 hodin denně. Samozřejmě si nikde nestěžují, protože jsou šťastné, že nějakou práci mají. V jedné pražské nemocnici nejenom že si za takovýchto podmínek vydělají cca 10 000,-Kč měsíčně, ale ještě odvádějí 1000,- na obědy, na které ale mají zakázáno chodit, protože jim je jejich agentura neplatí, přestože od nich peníze na obědy vybírá. Nesmějí si stěžovat, protože by okamžitě letěly ze zaměstnání. Pochybuji, že se o tom neví. Podnikům, které takto zaměstnávají cizince, se to jistě vyplatí, ale ve finále na to doplácíme všichni - agentur, které neodvádějí to, co by za zaměstnance měly, je jistě hodně. Jejich práci by mohli dělat nezaměstnaní, kteří berou podporu. Zajímalo by mě, kolik takových agentur u nás je a jak je to vůbec možné? A nezajímá mě, že je bordel ve všem, píšu o konkrétní věci. :-)

+2/0
27.3.2012 12:18

sasena

Re: Zakázat

samozřejmě jsem měla na mysli, že polovina částky, kterou za ně zaplatí nemocnice, zůstane agentuře.

0/0
27.3.2012 12:20

omnimor

Re: Zakázat

vážená paní, jestli o nějakém takovém nezákoném jednání víte, informujte úřady činné v této problamatice. A to ne anonymně, jednorázově, ale důsledně. Můžete třeba založit občanské sdružení, aby jste v tom nebyla sama. Určitě se najde víc takových slušných. Mělo by to jistě pozitivní účinek na nezaměstnanost čechů, korupci atd. Jinak je to jen prázdné tlachání, stráta času a pálení elektriky zaměstnavateli.

+1/0
27.3.2012 12:51

omnimor

Re: Zakázat

jo a samozřejmě, že se to děje.

0/0
27.3.2012 12:59

sasena

Re: Zakázat

a vy už jste jistě založil, oznámil atd...takže je to něco, o čem se jistě všeobecně ví, nejspíš to zákony tolerují a mně jde o to, že by se o to měl začít někdo zajímat.

+1/0
27.3.2012 14:13

omnimor

Re: Zakázat

když vám jde o to, aby se tím někdo začal zabývat, zabývejte se o tím. Bez tlaku občanů se úředník těžko bude chovat podle představ občanů. Já se zabývám něčím jiným.

0/0
27.3.2012 17:42

aquincum

A kdopak tedy vydírá a otročí ukrajinské posluhovačky?

.

0/0
27.3.2012 12:10Najdete na iDNES.cz