Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na festivalovou louku vjely bagry. Nikdo nám nic neřekl, tvrdí organizátor

Organizátoři trutnovského Open Air Festivalu přemýšlejí o stěhování. Letošní pětadvacátý ročník se tak možná bude na Bojišti konat naposledy. Podle zakladatele festivalu Martina Věcheta o ně nestojí místní radnice. Místo, kde měl být festivalový kemp, totiž před několika dny začaly rozrývat bagry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

strýček váňa

trocha

pomočený hlíny. kopnu bágl vo kus dál

0/0
14.8.2012 14:24

Headshot45

Tady už jsou kapříci rozdaný

Tady už nářky nepomůžou. Nějak si nejsem jistej, že v tomhle regionu bude mít to obchodní centrum uplatnění.

+1/0
13.8.2012 19:35

Amoniak II

2 varianty

Varianta první: na pronájem pozemků mají organizátoři řádnou smlouvu. Pronajimatel ji porušil - asi se prohne na penále. Nebo bude zajišťovat náhradní plochy?

-

Varianta druhá: organizátoři nemají v ruce nic, jenom doufali, že to ňák pude zařídit. No tak to jsou matláci a nemají si nač stěžovat.

0/0
9.8.2012 21:39

Blizzy

I see some pixels

Přinejmenším ten první obrázek je montáž: obrysy postav nesedí s barvou pozadím, za levou rukou Marty není vidět elektrické vedení a hlavně jsou postavy i se psy v těžké disproporci vůči zbytku obrazu.8-o

.

Dobrý pokus, iDNES.Rv

+2/0
9.8.2012 17:45

IVANA FAK

Dobrej pokus, střelče od boku

Za levou rukou Marty je vidět elekrické vedení. Obrázek zvětšit a je tam..jenom není na malém rozlišení tak vidět.

0/0
9.8.2012 19:50

djcharlie

Re: I see some pixels

LOOOOOL ;-D;-D;-D

0/0
13.8.2012 17:46

Headshot45

Re: I see some pixels

Pravděpodobnější bude, že ty jsi sjetej.

+1/0
13.8.2012 18:51

IVANA FAK

proti tomuhle V.Havel vlastně mluvil

před časem v rádiu, nebo kde,,asi rok, dva zpátky...jak se naše česká krajina rozparcelovává na pozemky hal, skaldů..rozcapených(tak to přesně řek, dramatik jeden) po původních zemědělských pozemcích..považuju z a symbolický, že půl rok po jeho skonu i jeho festival Trutnov, který se mezitím změnil za rejdiště drog, podléhá developerskému tlaku, který je zákonitý a předpověditelný a logický a ekonomicky výhodný a kdo víc o všechno. Myslim že nebude problém to přestěhovat. Už párkrát tenhle festival řešil obdobné problémy, né s místem ale s pořadatelskou agenturou, vzpomenme na rok 1998 a taky to festival nijak nepoložilo...letos vlastně už se pořádá čtvrtstoletí 1987 - 2012..já tam byl 21.8.-23.8.2004 na Motorhead a Plexis, ale spíš jsem prozkoumával okoln krajinu..protože střízlivému se tam moc nelíbí

0/0
9.8.2012 16:35

zac

Re: proti tomuhle V.Havel vlastně mluvil

:-/Pán je asi trochu puritán. Chodíme tam s manželem každý rok - a mládí už opravdu máme za sebou. Neoddáváme se tam žádným nezřízeným seancím a přesto se každý rok těšíme na tu spoustu muziky podle našeho gusta a na tu báječnou atmosféru. Drogy - samozřejmě - ale v poměru k počtu lidí jich není víc než na každé běžné diskotéce.Musím se pak vždycky smát, když se na mě např. v práci dívají jak na exota - že chodím na tak hrozné místo. Takový areál s tím skvělým kotlem do protisvahu totiž nemají nikde a bude toho vážně škoda. Na druhou stranu chápu, že konání jiných akcí tam je problematické a městu se nerentuje takový areál udržovat.

0/0
13.8.2012 12:24

tonna

nejak nechapu

tak ma snad s majitelem pozemku smlouvu na to ze tam bude mit stanove mestecko

0/0
9.8.2012 15:27

MajálesTu

Věchet

O tom, jak jedná Věchet s radnicí, se můžete podívat zde http://www.youtube.com/watch?v=pGqcQFx1img Jinak, to, že se letos začne stavět, se ví už hodně dlouho. Věchet se zase snaží jen zviditelnit festival, jak tomu už bylo u komentáře k RfP a dalších podobných případů.

+1/0
9.8.2012 13:12

dalnice

beránek ?

Věchet zase ze sebe dělá chudáčka. Festival mi nevadí, i když se pár dní kvůli rambajsu moc nevyspím (bydlím 7km daleko !) a ve městě se nedá sehnat prázdná hospoda, odpadky ...  Ale je to reklama a tradice města. A pokud vím, město vždy vycházelo vstříc. A když Věchet nahlásil městu pár tisíc prodaných vstupenek, ze kterého mu město navíc odpustilo platit odvod a vzápětí se novinářům chlubí, že návštěvnost byla desítky tisíc, je to trapné. Navíc, ten pozemek byl vždy vyhrazen výstavbě komerčních budov. Vždyť se proboha jedná o pozemky podél nejdůležitější trutnovské výpadovky, budoucí přivaděč k dálnici. Spíš se divím, že tam dodnes byla prázdná plocha a rezervovat jí kvůli čtyřem dnům v roce?. Prostě amfiteátr už dnes není za městem, ale v bližším centru. A Věchet měl možnost se přestěhovat např. do areálu muničáku. Jenže tam se mu nechce, tam není festival na očích, což je samozřejmě pravda. Tak ať ale přestane plácat cosi o STB. Takhle si moc Trutnováků na svou stranu nepřitáhne.

+2/0
9.8.2012 11:37

Jana Svobodová

Re: beránek ?

Vy jste fakt komickej. Víc než ten Věchet, o kterém samozřejmě všichni ví, že je problematický. Jenomže průšvih není festival, ale chování radních. Povím vám, co je trapné: Všichni, kdo tam jezdí, vědí, že už asi kilometr daleko není slyšet vůbec nic,  a všichni kdo tam jezdí vědí, že odpadků tam není víc než kdekoli jinde. Takže trapné jsou hlavně vaše lži, že 7 km daleko se nevyspíte.  To, že někdo dává přednost (resp schvaluje) před přírodním amfiteátrem (kde by samo nemusel být jen 4denni festival, ale i letní kino, různé měststké slavnosti a bůhvíco ještě) komerčním budovám, mi připadne už jen smutné.  Myslím, že tuším jak to dopadne: Když se před pár lety řeklo Český Brod, tak tisíce lidi okamžitě doplnily "Rock For People". Dneska už je to zas jen okresní maloměsto, ospalé a nikoho nezajímající. Podobné to bude s Trutnovem, až se ten festival někam přestěhuje... A ty hospodský, co měli každý rok královský tržby, pak už jen budou smutně vzpomínat...

+2/0
9.8.2012 12:38

dalnice

Re: beránek ?

Dobrá, opravuji, je to jen necelých 6km k nám do Kalné Vody, ale slyšet to je hezky např. i ve Starých Bukách, dokonce i na Dolním Předměstí, které je za kopcem ! Takže báchorky o kilometru a pak ticho - neobstojí. Ale myslím tím samozřejmě hluk hlavně v noci, kdy je jinak klid, takže to prostě slyšet je. Ve dne to nikdo nevnímá a prolíná se to s hlukem dopravy apod. Ale o to mi tu vůbec nejde. Vůbec jsem nepsal, že mi vadí plné hospody, to jste jen špatně pochopil. Já festival naopak podporuji, i když většině Trutnováků leží v žaludku, protože vidí jen to co přináší negativního. Mě vadí jen Věchetovo vystupování a proto ho nemají na úřadech rádi. A amfiteatr nikdo přeci nebourá, jenom se hold zastavuje louka vedle. A to, že je středisko z 95% nevyužité je dlouhodobá záležitost. Letní kino se zkoušelo několik sezon, pokaždé mizivá navštěvnost. Slavnosti, jako třeba poutě, nikdo až tam za město chodit nechtěl. Takže zbývají festivaly, potřebují-li více místa, musí v Trutnově jinam.

+1/0
9.8.2012 13:06

Jáchym007

Re: beránek ?

Souhlasim...

Add hluk - na České čtvrti je v noc hluk slyšet vždy a pokud vane vítr správným směrem, tak festival slyší i ve Voletinách. Loni dokonce na sídlišti Zelená louka bylo rozumět i slova interpretů. Spát na Sluneční stráni či na Bojišti je zcela nereálné - to se místní vždy stěhují

+1/0
9.8.2012 13:37

IVANA FAK

Re: beránek ?

Kilometr a není nic slyšet? Tak to je lež. Nebo jste nachluchlá. Kilometr je slyšet i malý provinčí koncertík s třetinovým výkonem zesilující aparatury, vážená.

A jaktože po Českém brodě pes neštěkně, já se tam zrovna chystám - nedaleko je vysílač Liblice, nejvyššší stavba v České eurohujerské republice. 355 metrů.

0/0
9.8.2012 16:57

EU Man

Re: beránek ?

Skoč si na ušní....

0/0
10.8.2012 20:07

IVANA FAK

Re: beránek ?

No jo, kmotr V. Havel už se za ně nepostaví, Ivan Jirous jim taky umřel ..tak to chce další sílnou personu, aptrona, aby se za ně postavil a svojí autoristou to nějak zvrátil. Počítám, že festival trutnov už nemá mco ročníků před sebou....nebo se mýlím.

0/0
9.8.2012 16:53

Tom Riddle

To je reklama na psy ?

+1/0
9.8.2012 11:10

fram

pan Vechet

to je trutnovska kapitola sama pro sebe. Ten se snazi vzdy delat mestu problemy vlastne s cimkoliv. Je to notorickej stezovatel a komplikator vseho, co mesto dela a tezko s nim bude mesto neco resit. Jsou radi, kdyz ho nevidej, natoz aby si s nim sedli a neco vyresili. S nim se to zkratka neda.

0/0
9.8.2012 10:36

viveka

Je to divné.

Tak buď mají ten pozemek řádně pronajatý a v tom případě jim majitel musí zaplatit nějaké odškodné za porušení nájemní smlouvy, anebo ho nemají řádně pronajatý a pak nemají proč protestovat.

+2/0
9.8.2012 10:17

Darik H

Re: Je to divné.

R^

0/0
9.8.2012 10:56

Pejsátko

Re: Je to divné.

Z rozhovoru na mě čiší spíš ta druhá možnost, ale možná se mýlím.

0/0
9.8.2012 13:03

IVANA FAK

Re: Je to divné.

Havel už je neochráníR^

0/0
9.8.2012 16:31Najdete na iDNES.cz