Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V hradeckém kraji chybí dvacet tisíc pravidelných dárců krve

Transfuzní stanice by ve svých registrech potřebovaly ještě zhruba takový počet nových dárců, jaký odpovídá obyvatelstvu Náchoda, třetího největšího města Hradeckého kraje. Registr se má rozšířit zejména z preventivních důvodů, současný počet dárců zatím pacienty přímo neohrožuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

navia

Krev bych dávala

ale po operaci už mě nechtějí. Nároky jsou čím dál vyšší, (což chápu), ale na druhé straně - kdo je dnes 100% zdravý?

0/0
13.8.2012 16:14

svitavka

Také daruji v HK

a chodila bych častěji,ale nenacházím pochopení u zaměstnavatele. Do HK to mám 60 km,to znamená propustka na celý den.Vím,že dle Zákoníku práce mám na ni nárok,ale zbytečně provokovat vedoucí také nechci. Takže se objednávám sama 1-2x do roka ve svém volnu.. Zkoušela jsem také několikrát odběr bez objednání,když jsem např.vezla rodiče k lékaři a čekala na ně. Dříve-tak 3-4 roky zpět to nebyl problém,nyní bez objednání neexistuje. Pochopím,když je plno. Ale pokud tam v 10.30 sedí 5 lidí,nechci ani proplatit jízdné a přesto není zájem,nemám pocit,že krve je nedostatek.

0/0
12.8.2012 22:42

Ruler

Re: Také daruji v HK

dávám v Kolíně a mám to tam 120 km (po přestěhování), nárok na volno mám, takže stačí oznámení zaměstnavateli, jaképak provokování...? a s tím nezájmem - od jisté doby i v Kolíně (a asi i jinde) najeli na systém, že ne vždy potřebují všechny skupiny, takže třeba loni tu mou dlouho nechtěli, proto jsem byl darovat jen 3x - holt bylo tenkrát té Vaší skupiny zrovna dost a jinou dát nemůžete...

0/0
13.8.2012 13:22

jhami

Děkuji už nechci

Na krev jsem chodil pravidelně mám něco kolem 40 odběrů. To co se poslední roky děje ve zdravotnictví(které samozřejmě pouze kopíruje stav celé společnosti) a kde pacient se stává pouze nástrojem zisku a nebo možná pracovní příležitostí jsem se rozhodl nebýt součástí tohoto systému a krev nedaruji. Stejně z toho mám dojem, že větší část krve darované našim bližním skončí v jakémsi kruhu a nějaký nebožák, který předal zodpovědnost za své zdraví tomuto pokroucenému systému si ten produkt z darované krve bude muset tvrdě zaplatit. A abych tam chodil kvůli přivýdělku formou daňových úlev, pracovního volna a stravenky tak to zatím nemusím i když nás systém bude stále více ožebračovat je možné, že na to dojde. Čest všem dárcům, kteří to dělají ve středu po pracovní době a pouze pro bližního svého a Čest všem pracovníkům, kteří svojí prací pomáhají vzestupu sobě a poté i svým bližním.

0/0
12.8.2012 22:41

Donatelli

Škoda

Chodím pravidelně darovat krev i plasmu. Na krev chodím  nerad. Ne kvůli odběru, ale kvůli systému. Už se mě taky stalo, že jsem přišel v sedm a šel odtamtud o půl dvanáctý. Pořád se někde čeká. Na administraci, na krevní obraz, na lékařskou prohlídku, na samotný odběr. Jak je možné, že tam přijde i sedmdesát lidí najednou ? Já už jsem se zařídil a beru si tlustou knížku, ale co ostatní co neradi čtou ? Věřím tomu, že pokud se jim tohle poštěstí už příště nepřijdou. A to se situace ještě dost zlepšila od rekonstrukce. Proč to nejde jako na plasmě. Jdu na desátou a vím že nejpozději za hoďku a půl mám po odběru. Pro neznalé odběr na plazmě trvá +/- kolem hodiny. Záleží na množství odebírané plazmy dle tělesné hmotnosti. Zase ale jako výhodu vidím, že s odběrem krve lze komunikovat E:mailem, což mě u plasmy chybí.... Teda bavím se FN HK, jinam nechodím.

0/0
12.8.2012 13:04

mameluk

Re: Škoda

Tipnul bych si, že těch 70 lidí a několikahodinové čekání bylo v pátek před Velikonocemi nebo před jiným prodlouženým víkendem, v normální den uprostřed týdne by s čekáním neměl být problém. Ale obecně souhlasím, nicnedělání ve frontách těžko snáším.

0/0
12.8.2012 14:35

W Dog

Re: Škoda

já jsem na tom v pohodě, přicházím v 10:30, to už je tam prázdno, ve 12 jsem obvykle zpátky v práci.

0/0
12.8.2012 22:18Najdete na iDNES.cz