Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dvůr složí jistinu exekutorovi. Stále hrozí vypouštění splašků do Labe

Zastupitelé Dvora Králové nad Labem učinili krok k tomu, aby město mohlo znovu nakládat se svým majetkem. Exekutorovi, který obstavil třeba náměstí nebo radnici kvůli sporu s bývalým provozovatelem čističky odpadních vod, složí město pětimilionovou jistinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dabug

Stále hrozí vypouštění!

Jaký má význam to, že si sednou všichni spolu k jednomu stolu? Když město chtělo (a muselo) něco provozovat, tak proč najednou chtějí zjišťovat, kolik si za to po celou dobu někdo bere (resp. chce brát)? Není to trochu chození s křížkem po funusu? A zase, je super, že chce město apelovat na MŽP, ale opět, nemělo se to třeba už řešit? Litave jistě náklady s provozem má a navíc si chce vydělat (běžná snaha v byznysu), takže nechápu, kde je problém. Paní starostce asi nevadí, když ten bordel přeteče do Labe.. Tak si říkám, co na to řeknou přátelé z východního Německa..

0/0
3.9.2012 20:55

Damm33

Re: Stále hrozí vypouštění!

Vypuštění už snad nehrozí, jednou stačilo. Ale město by se vážně mělo trochu chytnout za nos a začít to řešit tak, jak se sluší a patří. Litave to dělá dobře a ne za nějakou přemrštěnou cenu. Pokud to chtělo město mít pouze za cenu provozní, nemělo čističku pordávat. S tim holt ti papaláši museli počítat, že to bude o nějakou tu kačku dražší, když si to veme soukromý subjekt. Navíc město za celou dobu nebylo schopno dohodnout nějakou dlouhodobou dohodu s konkrétníma cenama atp. - jejich apatie, jejich hloupost.

A teď akorát trucujou a neplatěj - jistě tim mnoho vyřeší.R^

0/0
6.9.2012 12:51

Kateline

Re: Stále hrozí vypouštění!

Souhlasím, město by zřejmě chtělo, aby Litave čističku provozovalo, ale zadarmo. Neshody ohledně ceny jsou dlouhodobé, stejné tak jako nezájem města dohodnout se na něčem, co bude vyhovovat jak jim, tak Litave. Doufám, že se město umoudří a že to neodnesou Královedvorští a následně Labe..

0/0
7.9.2012 22:07

Damm33

Re: Stále hrozí vypouštění!

Vypouštění už bych se vážně nebál, tim by si nadělalo do kalhot i Litave. Ale dokážu si představit, že s městem rozvážou spoluprávi úplně a nechají toho. Nikdo se do provozu nepohrne, protože za tu almužnu - kdo by to dělal a město bude v háji. Místo aby se město, jak říkáte, umodřilo a dohodlo se na dlouhodobém tarifu, bude to nejspíš ještě dlouhý boj. Ale v tom případě by na radnici měly začít padat hlavy!!

0/0
10.9.2012 13:02

Kateline

Re: Stále hrozí vypouštění!

Je pravda, že ve vypouštění už asi ta hrozba není, spíš právě v tom, že po zkušenostech DKNL a Litave s městem se jim na to každý vykašle, nejen kvůli penězům, ale i kvůli přístupu města.. Takovýhle nezájem a dětinské kopání kolem sebe je opravdu smutné, kor když se to týká tak podstatné věci jako je ČOVka. Chtělo by to nějakou defenestraci.

0/0
10.9.2012 21:48

David84

Re: Stále hrozí vypouštění!

No, nevím, jestli "ne"hrozí vypouštění. Chápu, že to asi Litave udělat nechce, že na to budou mít minimálně nějakou občanskou čest, že to prostě není dobře, ale jak zajistit, aby tu odstávku neudělali, když nemají jak zaplatit svým dodavatelům? Oni mají stejnou povinnost, jakou má město vůči Litave. Litave chce platit svým dodavatelům, ale logicky nemá z čeho. Velice si přeji, aby Litave dostalo zaplaceno a nemuseli jsme tak řešit jakékoliv problémy stran životního prostředí, zahraniční ostudy, možných diplomatických sporů, apod.

0/0
10.9.2012 22:29

megrat

Re: Stále hrozí vypouštění!

Taky doufám, že peníze z úschovy poputujou honem pěkně do firmy. Přijde mi naprosto neskztečný, že žijeme v zemi, kde si město dovolí něco takhle sprotstýho - nezaplatit za služby. Supr. Byl by to první nejpřísnější postih, kdyby se obyvatele města kupříkladu rozhodli - tak:my teď nebudeme platit za vodu. Tak bude holt celý město bez vody. Bylo by to tak, ale tohle je evidentně v opačném případě naprosto vpořádku. Nechápu. Fakt mi nějak uniká, jak se tohle mohlo stát.

0/0
11.9.2012 11:24

Damm33

Re: Stále hrozí vypouštění!

No ono snad tak nejde o čest jako o velikou pokutu a žalobu, která by jim za to hrozila. Takovou prasárnu si nemůže dovolit nikdo a to první vypouštění bylo už vážně poslední zoufalou snahou, jak se pohnout v řešení celé situace s městem. Město ví, že další vypouštění už si Litave nemůže dovolit a myslí si, že má celou situaci těžce na háku. Je to vážně ostuda. Taky nikdy nepochopim, jak si něco takovýho může radnice dovolit a jak tomu zbylej státní aparát může jenom nečinně přihlížet.

0/0
11.9.2012 15:39Najdete na iDNES.cz