Diskuze

Colloredo-Mansfeldům svitla naděje na zámek Opočno, soud obnoví řízení

Okresní soud v Rychnově nad Kněžnou rozhodl, že povolí obnovení řízení v kauze navrácení zámku Opočno. Dědička původního majitele Kristina Colloredo-Mansfeldová o něj usiluje 23 let.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

no  stačil jsem vykovat  tři háky a přijdu  sem  a žádnej  argument  proč by nám  mělo  být pod šlechtou líp , ani jeden argument proč bude  němčina lepší než  čeština

1 1
možnosti
Foto

Statečná paní!

Nebála se postavit zdejší soudní mašinerii a má vůli rodový majetek získat zpět.

Doufám, že se jí to povedeR^

7 2
možnosti

Trocha údajů z historie: dne 25. února 1634 je Adam Erdman Trčka z Lípy zavražděn společně s Albrechtem z Valdštejna v Chebu, následně císař veškerý majetek Trčků z Lípy v hodnotě 5 milionů zlatých konfiskuje, v roce 1635 Rudolf a Jeroným Colloredo-Wallsee kupují od císaře dřívější panství Trčků z Lípy za 51 456 rýnských zlatých. Tím rod Colloredo (později spojen s rodem Mansfeldů čímž roční výnos Opočenského panství vzrostl na cca 400 tisíc zlatých) získává Opočenské panství... ;-)

2 1
možnosti

No a co? Rok 1635 neřešíme, řešíme stav v roce 1945.

2 0
možnosti
Foto

chápu  , už se třesete jak budete makat na panském , když prošly restituce tak zbytek také  rozdáme , oni  budou přece dobří  hospodáři že , ohnout hřbet až k zemi  a mít nad sebou karabáč to je  vaše přání a jak to vypadá tak se vám také  splní

1 6
možnosti

Vrátit a to v co nejkratší době. A česká památka to není, je to památka rodu Colloredo-Mansfeldů. Ten zámek si nikam neodveze. Bude ho muset nechat zpřístupnit  a mi tím taky získáme. Nebudeme ho muset dotovat miliony, které schází jinde. Dám příklad. Nemusely by se vybírat víčka od pet lahví na operaci dětí, poradna začínajícím soukromníkům nebo na výměnné studentské stáže. Určitě by se toho našlo hodně. A vy mladí, nevracejte se do 50tých let, protože se možná dozvíte krutou pravdu a to že i ve vaší rodině byli jak kovaní komunisti tak i udavači. A že jich tady bylo jak jedněch tak druhých.:-)

8 2
možnosti

Vrátit? Třetí říši? Které byl majetek zcela legitimně zabaven v rámci náhrady válečných škod? Vrací se to, co sebrali komunisté milý pane..

1 6
možnosti
Foto

vysvětlí mi někdo jak může být  něco vraceno  dědicům když zde NIC nevlastnily  , jejich  rodiče možná  ale v době kdy zemřely  dědicové nemohli nic  dědit na území jiného  státu  ,res. těžko mohli něco  dědit za železnou oponou ! to  se můžou přihlásit potomci Zikmunda a požadovat  celou  zem !

1 6
možnosti
Foto

Máte nedostatky jak pravopisné, tak dějepisné. Je mi vás líto. Dědicové nevlastnili, nikoliv nevlastnily. A co se vašich chatrných a chabých znalostí středověkého lenního práva týče, doporučoval bych vám výbornou strategii Crusader Kings II. Tam dobře pochopíte zákony feudální společnosti a vlastnictví půdy. To, že by Zikmund český král a císař Svaté říše římské neznamená, že tu osobně vlastnil celou zemi. Ale chápu, že to je pro vás příliš složité.

6 0
možnosti
Foto

jasně  jen jim  to  vraťte a až to dostane a prodá to nějakýmu  šejkovy kterej si sem  legálně  přitáhne pár tisíc příbuzných  a postaví  vedle zámku mešitu  a v přilehlé obci zavede  šaríu tak se potom nedivte ,i to riziko zde  je

1 7
možnosti

Co to s prominutím melete za nesmysly?

3 0
možnosti
Foto

Pokud jim byl majetek zabaven jako nepřátelům Říše, tak pak skutečně nerozumím té polemice. Jako nepřátelům Říše by jim měl být majetek okamžitě navrácen.

5 1
možnosti

M74a18r68e13k 60K58r90o58l65l

22. 10. 2014 13:26

Němci jsou teď naši spojenci.

0 0
možnosti

jakých 5000 hektarů? ty jí přeci nemohly být odebrány dekrety prezidenta! o ty musela přijít už pozemkovou reformou první republiky

5 0
možnosti
Foto

Vidím, že velká písmena na začátku věty a tečky na konci vám nic neříkají. Nedivím se tedy potom ani tomu, že vás ani ve snu nenapadlo, že by majetek šlechty nemusel zůstat zakonzervovaný k letům 1919 - 1926, potažmo 1938. Vůbec vás jaksi nenapadlo, že si původní vlastník mohl vyvlastněný majetek znovu koupit, od nového vlastníka. A ve velmi mnoha případech k tomu docházelo.

2 0
možnosti

P24e86t12r 92H50o25r66a

22. 10. 2014 12:34

Šťastné země, kde si vážímajetku, který po generace rozmnožují a zvelebují a kde byl vždynedoktnutelný a nikdo jej neničil. Jak je to u nás ? Již vdobách husitských docházelo k obrovskému a zbytečnému ničení.Po Bílé hoře stačilo vyznávat nesprávnou víru a o majetek serychle přišlo a naopak. Po roce 1918 byla část šlechty zbavena nemovitostí, v následné pozemkové reformě získali jiní snadnopůdu. Z některých politiků sepřes noc stali velkostatkáři na tak zvaných zbytkovýchstatcích. Za něměcké okupace, kdo na to měl žaludek, mělmožnost arizovat židovské vily z nichž většina zůstává jejich potomkům, protože se původní vlastníci nevrátili z koncentráků. Díky Benešovým dekretům anásledným specielním zákonům přišli o vše naši Němci, někteří naši Maďaři a zámožní občané i českého původu. Jiní Češi se zase obohatili obsazením pohraničí. Tamtaké armáda ledacos poničila. Po roce 1948 bylo ukradenonepředstavitelné množství majetku. Po roce 1968 mnozí soudruzi dostali za babku domy a byty emigrantů.

Po roce 1989 jsme dali světu novéslovo, tunelování a nyní zase někteří volají po nějaké formě znárodňování. Nejsme příliš šťastnou zemí.

3 2
možnosti

majetky v pohraničí byly odebrány němcům jako součást reparací, a pokryly cca 10-20% škod, které na našem území vznikly za druhé světové. podívejte se na výsledky voleb roku 38... odsunem všech němců došlo jen ke splnění toho po čem sedm let předtím tak toužili...

2 3
možnosti