Diskuze

Žena přišla o ruce na lisu. Vedu vývoj, ne lisovnu, hájí se obžalovaný

Okresní soud v Náchodě řeší, kdo může za těžký pracovní úraz lisařky ve firmě v Polici nad Metují. Obžalobě z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti čelí jeden z vedoucích zaměstnanců. Vypadá to však, že zrovna on neměl s lisovnou a porouchaným strojem příliš společného.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

U lisu máš obě ruce na koncáku,jednu pustíš a lis se zastaví.Někdo, něco podělal a ta obsluha to určitě nebyla.

13 0
možnosti

Jo, to je pravda - chyba té paní to určitě nebyla a ten lis s největší pravděpodobností nesplňoval ani ty základní bezpečnostní požadavky.

13 0
možnosti

Obě ruce na koncáku nebo může mít nastavenou šlapku, nebo to už je zakázané?

0 0
možnosti
Foto

Pokud musíte sahat pro výlisky, pak to musí být nastavené tak, abyste byl v bezpečné poloze v době činnosti stroje. Tedy obě ruce na spínačích a optická závora nebo fyzická zábrana u beranu. Nožní ovládání je zakázané právě kvůli takovým úrazům.

3 0
možnosti

To, ano ale pokud byly vyřazeny koncové vypínače, tak beran si v podstatě mohl legálně dělat co chtěl. A to je věcí údržby a údržbářů. Jistě neznáme součásti aktivních částí lisu, zda raznice byla volně otevřená nebo zavřená. Raznice a razníky lisů jsou různě tvarováné součásti lisovacích strojů. A ty většinou obsluha nemá možnost nijak ovlivnovat a upravovat. To je nebo přesněji bylo výsadou údržbáře a nástrojaře. Proto mne zaráží zjištěné závady stroje s ktrými musela pracovnice pracovat aniž si nebezpečí mohla být vědoma. Lisař není učebním oborem jedná se o zaškolení a zapracování většinou zámečníka dnes možná jen zaučence jenž ví, toto strčím sem a toto naopak vytáhnu odtud!!

0 0
možnosti