Momentka ze zápasu trutnovských hokejistů. Uprostřed je Aaron Schwartz.

Momentka ze zápasu trutnovských hokejistů. Uprostřed je Aaron Schwartz. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Divočina: trutnovští hokejisté dostali sedm gólů, ale devět vstřelili

• 0
To byla divočina. Žádný jiný výraz by dostatečně nevystihl vítězství druholigových hokejistů Trutnova 9:7 nad posledním týmem tabulky z Kutné Hory.

Sršni pořádně zatopili "drakům". Šlo o zápas jako na houpačce. Hosté v Trutnově vedli po první třetině 3:2, jenže domácí zázračně ve druhé třetině otočili vývoj utkání čtyřgólovou smrští.

"Ještě že to tak dopadlo a máme tři body, protože jinak by porážka od posledního mužstva druhé ligy byla šílená ostuda," nebral si servítky trenér HC Trutnov Jiří Malinský, který sám při absenci beků musel zasáhnout do zápasu.

V případě Trutnova šlo o rekordní zápis letošní sezony. Ačkoliv výsledkem se duel s Kutnou Horou podobal tomu loňskému 6:8 s Benešovem.

"Oba zápasy nelze srovnávat. Proti Benešovu šlo navíc o čtvrtfinále play-off," dodal Malinský, kterému přibyly další starosti s obránci. Sršni totiž nehráli zrovna v rukavičkách, což odnesl Ondřej Poul a zranil se i brankář Jeschke.

"Minule jsem měl otřes mozku a teď zase lítám po doktorech se zády. Bylo to takové vyřizování účtů s některými hráči," uvedl Poul.

Zelenobílé nakonec spasil v bláznivém střetnutí Jakub Luštinec, jenž jednu branku vstřelil a tři další připravil.