Brankář Filip Luňák.

Brankář Filip Luňák. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Famózní Luňák řádil v brankovišti proti bývalému zaměstnavateli

• 0
Gólman hokejistů Hradce Králové Filip Luňák si připravil formu na správný čas. Svým spoluhráčům pomohl neuvěřitelným výkonem ve 24. kole první ligy k těsnému vítězství 2:1 nad Třebíčí.

Po gólech Křetínského a Čermáka už domácí byli blízko ke třem bodům. V 35. minutě však Luňák nestačil na jediný puk vypálený od hostujícího útočníka Eduarda Kadely.

Zbývajícím třebíčským šestatřiceti pokusům zabránil a dovedl Hradec k vítězství. "Cítil jsem se opravdu skvěle. Hráli jsme dobře i v obraně," říkal po zápase spokojeně Luňák.

Zatímco pro fanoušky jsou mnohem věhlasnější duely s Chomutovem či Ústím nad Labem, pro Luňáka má specifický náboj zápas právě s Třebíčí. Před angažmá v Hradci tu totiž pět let působil.

"Chtěl jsem se proti svému bývalému zaměstnavateli opravdu vytáhnout," přiznává třicetiletý brankář.

"Hrají to pořád stejně. V týmu mají mladé kluky, ale z kádru jsem neznal snad jen čtyři nové tváře," potvrdil, že se v kádru soupeře mnoho změn neudálo.

V první třetině musel zasahovat jen v několik případech, ale od druhé už se v domácí brance pořádně potil. Hostujícím hvězdám Buriánovi s Lašem chytil několik gólových šancí. Ti jen nechápavě kroutili hlavou, v jaké pohodě jim hbitý borec jejich příležitosti likviduje.

Luňák tak pomohl prodloužit sérii vítězných domácích zápasů proti Třebíči v základní části. Hradec doma s týmem z Vysočiny už čtvrtou sezonu neprohrál.