Fotbalisté Převýšova smetli další překážku, válci stačilo půl hodiny

10:48aktualizováno  10:48
Fotbalisté Převýšova budou i po uplynulém 11. kole nadále vévodit pořadí divize C. V hitu soutěžního víkendu zdolali hráči trenéra Bohuslava Pilného třetí Jiskru Ústí nad Orlicí 3:0 a v tabulce mají stále náskok dvou bodů na pronásledovatele z Kolína.

Fotbalisté Převýšova krátce poté, co Jarchovský vstřelil Slavii první gól. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Převýšov rozhodl sledovaný zápas během první půlhodiny, ve které si vypracoval řadu šancí. Už ve třetí minutě se prodral k přesnému zakončení akce Ivo Svoboda.

Stejný hráč pak nahlodal sebevědomí domácích druhým gólem po čtvrthodině. Převýšovu se nasazení tří útočníků vyplatila změna systému ještě o dalších 11. minut později, když třetí úder zasadil Ústí Voženílek.

"Chtěli na nás hrát presink amy se tomu přizpůsobili. Vycházeli jsme z nepovedených utkání venku, a tak jsme náš styl hry ještě zofenzivnili," vysvětloval kouč Převýšova Bohuslav Pilný.

Jeho mužstvo si několik příležitostí vypracovalo také ve druhé půli, ale nejvýraznější šance měl soupeř, když nastřelil v závěru tyč a břevno Kulovaného branky.

"Měl jsem obavy z tohoto zápasu, protože 22 bodů, které Ústí udělalo, nejsou náhoda. A přestože výsledek vypadá přesvědčivě, mají velmi dobré mužstvo," chválil soupeře s respektem.

Témata: Orlice

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hradecký trenér Lubomír Peterka během baráže s Prostějovem
Královští sokoli rozjeli sezonu bez chyby, chtějí opět finále

Potřetí za sebou se museli basketbalisté Hradce Králové přes léto oklepat z toho, že jim v baráži unikl postup do nejvyšší soutěže. V posledních dvou letech...  celý článek

Královéhradečtí fotbalisté slaví gól. Uprostřed Adam Vlkanova.
Vlkanova: Olympia? Pro mě zvláštní zápas, derby už ne

Fotbalisté FC Hradec Králové dnes v Praze absolvují dohrávku 10. kola Fotbalové národní ligy. Jejich soupeřem bude tamní Olympia, která ještě na jaře působila...  celý článek

Momentka z duelu Táborsko (v modrém) - Olympia Praha.
Fotbalová Olympia obrala v „derby“ o body i exligový Hradec Králové

Nováček druhé nejvyšší fotbalové soutěže Olympia Praha bodoval už posedmé za sebou, když v dohrávce 10. kola doma remizoval s exligovým Hradcem Králové 1:1.  celý článek