Fotbalisté Převýšova krátce poté, co Jarchovský vstřelil Slavii první gól.

Fotbalisté Převýšova krátce poté, co Jarchovský vstřelil Slavii první gól. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Fotbalisté Převýšova smetli další překážku, válci stačilo půl hodiny

• 0
Fotbalisté Převýšova budou i po uplynulém 11. kole nadále vévodit pořadí divize C. V hitu soutěžního víkendu zdolali hráči trenéra Bohuslava Pilného třetí Jiskru Ústí nad Orlicí 3:0 a v tabulce mají stále náskok dvou bodů na pronásledovatele z Kolína.

Převýšov rozhodl sledovaný zápas během první půlhodiny, ve které si vypracoval řadu šancí. Už ve třetí minutě se prodral k přesnému zakončení akce Ivo Svoboda.

Stejný hráč pak nahlodal sebevědomí domácích druhým gólem po čtvrthodině. Převýšovu se nasazení tří útočníků vyplatila změna systému ještě o dalších 11. minut později, když třetí úder zasadil Ústí Voženílek.

"Chtěli na nás hrát presink amy se tomu přizpůsobili. Vycházeli jsme z nepovedených utkání venku, a tak jsme náš styl hry ještě zofenzivnili," vysvětloval kouč Převýšova Bohuslav Pilný.

Jeho mužstvo si několik příležitostí vypracovalo také ve druhé půli, ale nejvýraznější šance měl soupeř, když nastřelil v závěru tyč a břevno Kulovaného branky.

"Měl jsem obavy z tohoto zápasu, protože 22 bodů, které Ústí udělalo, nejsou náhoda. A přestože výsledek vypadá přesvědčivě, mají velmi dobré mužstvo," chválil soupeře s respektem.

Témata: Orlice