Hradecký gólman Pavel Kantor v akci v duelu proti Pardubicím

Hradecký gólman Pavel Kantor v akci v duelu proti Pardubicím | foto: Martin Veselý, MAFRA

Bída bez kapitána. Hradečtí hokejisté ve Vítkovicích drtivě prohráli

• 0
Brankář extraligových hokejistů Hradce Králové Pavel Kantor bude chtít co nejrychleji zapomenout na páteční zápas ve Vítkovicích. Gólman vévodící statistikám v průměru inkasovaných gólů na zápas se totiž z ostravského ledu už po dvaceti minutách pakoval.

Během první třetiny ho totiž vítkovičtí střelci třikrát překonali a vyhnali ho tak z branky. Kantora poprvé od 13. prosince nahradil Ondřej Kacetl.

Bylo to v sezoně teprve potřetí, kdy mladý brankář Východočechů střídal. Hradečané nakonec podlehli 2:6 a připsali si teprve osmou porážku sezony po šedesáti minutách.

Ostravanům stačilo tři a půl minuty, aby za jeho záda protlačili první puk po souhře Strapáče a Slobody. Strapáč přihrál od zadního mantinelu na modrou Slobodovi a ten poslal domácí do vedení.

Druhou ránu zasadil Hradci v polovině první třetiny Ondřej Roman, jenž ujel společně se Svačinou a nadvakrát dostal kotouč za Kantora. Třetí gól přidal z brejku Vandas, jenž se nad kličkou nerozmýšlel a tvrdou ránou příklepem prostřelil hradeckého gólmana potřetí.

Ani jeho náhradník Kacetl po nástupu do druhé dvacetiminutovky přívalu branek nezabránil. Ve 22. minutě sudí poslali na trestnou lavici obránce Janka a už po minutě domácí z přesilovky trestali opět Romanovou střelou od modré čáry.

Hráči Mountfieldu HK se z prvního gólu radovali až ve 33. minutě, kdy měli k dispozici krátkou minutovou přesilovku. Frühauf vystřelil od modré a Dej tečoval svým pátým gólem sezony za gólmana Šindeláře.

Jenže namísto další korekce stavu přišla nová nedisciplinovanost a pátý zásah do branky hostů. Ve 39. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu díky Húževkově dorážce. S tím se nesmířil hradecký útočník Rudolf Červený, když při hře ve čtyřech ujel, vystřelil a z dorážky čtyřicet vteřin před druhou sirénou korigoval na 2:5.

Vítkovice nepolevily ani v závěrečné části utkání a naopak ještě prohloubily hradecké trápení. Šestý gól přidal v 51. minutě domácí útočník Szturc, když vyjel z rohu, váhal s přihrávkou a nakonec překvapivě vystřelil. Kacetl už nestilhl reagovat.

Hradečtí hokejisté tak poprvé v sezoně prohráli dvě utkání v normální hrací době po sobě. Reparát mohou složit v neděli, to doma hostí od 17.30 hráče Zlína.