ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hokejbalisty položil Topolánek, zásah delegáta i zkušenost Vlašimi

• 0
Hokejbalový klub z Hradce Králové čeká pětadvacet let na český titul. Ani při jeho druhé účasti ve finále extraligy mu však není výrazně blíž než v roce 2009.

"Piráti" v prvním finálovém víkendu vyšli úplně naprázdno. Domácí Vlašimi podlehli dvakrát 2:3, v prvním případě dokonce po prodloužení a příští týden budou před vlastním publikem odvracet konec nadějí na zisk premiérové mistrovské trofeje. "Nespokojení jsme, ale zklamaní ne. Mohli jsme také dvakrát vyhrát, šancí jsme měli dost. Hráči však na hřišti nechali maximum," říká kouč Jaroslav Pavlík.

Rozhodla zkrátka větší zkušenost soupeře. Avšak hradečtí hokejbalisté měli v zápase s loňskými mistry kopec smůly. Dvakrát v prvním zápase dokázali odpovědět na gól domácích, jenže v prodloužení je skolil svou akcí reprezentant Libor Topolánek a pak patrně přehmat, který je stál možná první bod.

Topolánek totiž zakončil individuální akci, brankový rozhodčí, poprvé nasazený v historii hokejbalu, však balonek za brankovou čárou neviděl. Hrálo se tedy dál, o chvíli později však delegát utkání ještě verdikt konzultoval se sudími, kteří následně branku uznali a Vlašim se nakonec radovala z vítězství. "Podle pravidel hokejbalu na to neměl právo, nemůže zasahovat do zápasu. Podali jsme protest k ligové komisi," řekl Pavlík.

Druhý den však Hradec dvakrát vedl góly Petra a Nováka, náskok nakonec neudržel, Vlašim do konce druhé třetiny otočila vývoj, ve třetí části si vedení 3:2 pohlídala a vede 2:0 v sérii.