Dej, dej! Útočník Mountfieldu pálil, ale tým opět nevyhrál

9:30aktualizováno  9:30
Ani v přípravě největší návštěva 1 519 diváků nevyburcovala hokejisty Mountfieldu HK k prvnímu vítězství v prestižní European Trophy. Hradecký klub znovu naplnil kvótu jednoho zásahu na utkání a s finským Kärpätem Oulu prohrál 2:3 především vinou dvou vyloučení.

Královéhradecký gólman Pavel Kantor inkasuje gól v utkání European Trophy proti Kärpätu Oulu. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Kärpät Oulu udělalo výrazný krok k výhře už v první třetině. Efektní šance si vytvořilo hned v úvodu střelami beka Pokky a českého forvarda Davida Květoně.

Těsně před polovinou první třetiny finští hráči trestali hradeckou nedisciplínovanost, po Lehtonenově nahrávce skóroval dělovkou k levé tyči Pokka. Další krásná akce ze strany severského týmu přišla až čtyři minuty před koncem třetiny. To Juntilla poslal v útočném pásmu kotouč na ostříleného útočníka Mikku Pyöräläleho a ten z kruhů zvýšil na 2:0.

Finské mužstvo ohrozilo Kantorovu branku také na začátku druhé periody. Ve 23. min. se však poprvé prosadili i svěřenci hradeckého kouče Petera Draisatla. To zužitkovali přesilovku po faulu finského exreprezentanta Viuhkoly. Vydarený na modré čáře od levého mantinelu prudce nahodil kotouč na brankáře Karhunena a ještě před ním puk mezi jeho betony usměrnil Rastislav Dej.

Domácí mohli záhy i vyrovnat po rychlém kontru Šimánka s Harantem. Zcela volný Harant však trefil jen Karhunenův pravý beton. Ve 34. min. naopak jeho spoluhráči ztrestali domácí Mountfield za vyloučení Ptáčka. To se z dorážky podruhé prosadil Pyörälä.

Hradečtí vstoupili do posledního dějství aktivně, ale příliš atraktivní hokej k vidění nebyl. Až v posledních šesti minutách domácí zamkli Kärpät v jeho třetině. Snížení však přišlo příliš pozdě, v poslední minutě. Dej při hře bez brankáře tečoval prudkou střelu Tvrdíka a podruhé se zapsal mezi střelce.

Na první vítězství v přípravě to nestačilo. Hradec tak v European Trophy prohrál už s Plzní, Kometou Brno, Luleou a teď i s Oulu. Další zápas ho čeká v pátek na ledě Eisbärenu Berlín.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hradecký záložník Filip Zorvan (vpravo) po  souboji s hráčem HFK Olomouc...
Rekordní hradecký postup. A to Žondra soupeře po třech gólech šetřil

Žádné drama a napínání fanoušků, zda postoupí dál, se tentokrát nekonalo. Fotbalisté FC Hradec Králové totiž ve středu ve 3. kole pohárového MOL Cupu na hřišti...  celý článek

Hradecký Roman Kukumberg (vlevo) inkasoval tvrdý hit od plzeňského Ryana...
Bída hradeckých začátků. V pěti prvních třetinách ani jedna trefa

Jaké to je, když dáte v zápase gól jako první a soupeř pak musí dohánět váš náskok? Tuto otázku hradeckým hokejistům v této sezoně zatím nepokládejte, je...  celý článek

Souboj v utkání mezi Hradcem Králové a pražskou Spartou.
Vopelka po přerušení hradecké série: Srážejí nás špatné začátky

Hokejisté hradeckého Mountfieldu přerušili sérii tří vítězných zápasů, v 7. kole extraligy totiž na svém ledě podlehli 2:3 pražské Spartě.  celý článek