Hradecký Vít Budinský před brankářem Litoměřic Petrem Přikrylem.

Hradecký Vít Budinský před brankářem Litoměřic Petrem Přikrylem. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hokejové lákadlo v Hradci: přijede Ústí, vedoucí tým první ligy

• 0
Ani kdyby si hokejisté Hradce Králové mohli vybrat, zda chtějí středeční utkání s vedoucím Ústím nad Labem hrát na domácím či na soupeřově ledě, asi by na losu, jenž je určil jako domácí, nic nechtěli měnit.

"Domácí stadion je vždycky výhoda," říká zkušený obránce Milan Karlíček, který se dnes do hradecké sestavy vrací po měsíčním hostování ve Skalici, vedoucím týmu slovenské nejvyšší soutěže.

Jenomže bilance vzájemných zápasů soupeřů z posledních sezon říká trochu něco jiného. Pokud totiž Hradečtí svého soupeře, který už několik let patří k absolutní špičce 1. ligy a který se dlouhodobě netají tím, že se chce natrvalo usadit v extralize, v minulých letech někdy porazili, tak to bylo téměř výhradně na jeho ledě.

Poslední tříbodovou domácí výhru v základní části 1. ligy si totiž Hradečtí na své konto připsali před téměř šesti lety, od té doby přerušili sérii porážek jen v semifinále play-off v roce 2009.

Najít ve statistice jejich vítězství na ledě dnešního soupeře je mnohem snazší. "Takové statistiky moc nesleduji, pro mě je důležité, abychom dnes vyhráli," poznamenal hradecký obránce.

Pro Hradec bude dnešní atraktivní duel další možností sebrat body jednomu ze dvou nejlepších týmů soutěže. V pěti předcházejících případech - třikrát s Chomutovem a dvakrát právě s Ústím - se jim to nepodařilo.

Poslední marný pokus Hradečtí absolvovali v pondělí v Chomutově, kde však nebyl bodový zisk příliš vzdálen, Hradec tam prohrál 1:3, když třetí branku inkasoval až minutu před koncem při hře bez brankáře.

"Chomutov byl dvě třetiny lepší a měl víc šancí, ale prohrávali jsme jen o gól a v poslední třetině jsme měli šance na vyrovnání, hráli jsme opravdu dobře," pochválil tým jeho manažer Aleš Kmoníček.

Hradečtí půjdou do dnešního zápasu bez dlouhodobě zraněných Kubici a Jindřicha, chybět bude stále nemocný Brož. S nemocí v těchto dnech zápolí také Moskal, ten by ale nastoupit měl.