Ladislav Rytnauer z dresu Hradce Králové

Ladislav Rytnauer z dresu Hradce Králové | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejový Hradec Králové favoritovi body opět nevzal, ale byl blízko

• 0
Hokejisté Hradce Králové prohráli v pondělním prvoligovém zápase na ledě druhého Chomutova 1:3, když tentokrát byli blízko k úspěchu - třetí gól dostali na ledě favorita až v závěru při hře bez brankáře.

Minutu před koncem druhé třetiny jel hradecký útočník Martin Záhorovský sám na chomutovského brankáře Miroslava Hanuljaka. Zakončení se mu však nepovedlo a Hanuljakovu branku přestřelil.

Hradec tím nevyužil velkou šanci vyrovnat zápas 32. kola 1. ligy na ledě druhého týmu tabulky na 2:2. V závěrečné třetině pak přes veškerou snahu hosté nevyrovnali, naopak v poslední minuty, ve chvíli, kdy už hráli bez brankáře, vstřelil třetí branku domácích Pulpán.

Hradečtí si tak budou muset na první bodový zisk z utkání s dvěma největšími favority počkat minimálně do zítra, kdy na svém ledě přivítají vedoucí Ústí nad Labem.

Dosavadní tři vzájemné duely s Chomutovem a obě s Ústím nad Labem prohráli shodně v základní hrací době. Pondělní prohra navíc Hradci přerušila rekordní sérii této sezony v počtu vítězných zápasů v řadě, zastavila se na čísle šest.

Na ledě Chomutova ale Hradec tentokrát začal velmi dobře. Už po necelých pěti minutách se jeho hráči dostali do rychlého útoku, přečíslili domácí obránu a Tvrdík přesně zakončil. Radost z vedení však netrvala dlouho, domácím na vyrovnání stačily pouhé čtyři minuty, úspěšným střelcem byl David Hruška.

Na další gól se v Chomutově čekalo až do 2. třetiny, ve 25. min. poslal domácí do vedení Jaroslav Hafenrichter, jenž proměnil přesnou přihrávku Sikory zpoza branky. Hradečtí se k vyrovnání mohli propracovat v samotném závěru zápasu, ale při hře šesti proti čtyřem naopak inkasovali.