Brněnský Tomáš Žižka fauluje hradeckého Michala Švihálka.

Brněnský Tomáš Žižka fauluje hradeckého Michala Švihálka. | foto: ČTK

Chyběl nejlepší střelec, Hradec poprvé nedal ani gól a prohrál

• 0
Po více než měsíci a půl se hokejisté Hradce Králové vraceli z extraligového zápasu. Na ledě Komety Brno v utkání 21. kola prohráli 0:3 a skončila tak jejich šestizápasová série bez porážky.

Předtím je v utkání, v němž byl Hradec hostem, pokořily na konci dubna Pardubice po prodloužení. Aby se z utkání na ledě soupeře vraceli bez bodu, to se jim naposledy stalo hned v prvním kole, kdy je 5:1 přehrála Sparta.

A ještě jedno prvenství dokonce v celé sezoně přinesla nedělní porážka, Hradec totiž poprvé v sezoně nedal gól. Možná také proto, že mu chyběl nejlepší střelec týmu Kudrna.

Jen dva dni poté, co hradecký tým poprvé v historii v extralize slavně porazil svého rivala z Pardubic a Kudrna v něm proměnil rozhodující samostatný nájezd, zaujal jeho místo Červený a byl to právě on, který si na své konto připsal dvě největší šance hostujícího týmu v prvních dvou třetinách, v nichž se hodně dlouho čekalo na úvodní branku.

V té úvodní ve 14. minutě poté, co brněnský brankář Čiliak zlikvidoval jeho dorážku z výhodné pozice, do níž se dostal po akci Šimánka, jehož střelu jeden z obránců zblokoval.

Ještě blíže ke gólu Červený byl v polovině 24. minuty, kdy využil zaváhání domácích obránců a jel s pukem na hokejce sám na Čiliaka. Bohužel pro hradecký tým branku netrefil.

Pozadu s šancemi nezůstávali ale ani brněnští hráči, dlouho jim ale gólovou snahu kazil hradecký gólman Kantor. Zvlášť při dvou šancích ve druhé třetině. Nejprve ve 37. minutě, kdy domácí Kometě pomohla náhoda v podobě odraženého puku, Zohorna jej okamžitě poslal na bránu, ale tam Kantor předvedl pohotový zákrok. Na začátku 40. minuty se po teči a Kantorově zákroku odrazil puk k Burianovi, ale jeho dorážku ovšem hradecký brankář vleže zázračně vyrazil.

Už za deset vteřin ale domácí po vyloučení Mertla dostali výhodu páté přesilové hry v zápase a brzy na to doplatili. Půl minuty před druhou přestávkou totiž Kuboš po buly zpoza levého kruhu nahodil puk na branku, tam jej Němec šikovnou tečí zvedl pod horní tyčku bezmocného Kantora.

Naopak když Hradečtí na začátku poslední části hry svoji další nevyužili a Němec ve 46. minutě podruhé překonal Kantora, vykročili domácí k vítězství, které v závěru potvrdil Zohorna. "Hráli jsme velmi dobře, dokud jsme neudělali strašnou volovinu na konci druhé třetiny, ze které padl první a rozhodující gól. V poslední třetině nám chyběly zbraně z úvodu zápasu a Kometa nám toho moc nepustila," komentoval porážku v Brně trenér Hradce Peter Draisaitl.

Další utkání sehrají hokejisté Hradce Králové v úterý, kdy přivítají Vítkovice.