Hradečtí hráči Roman Kukumberg (vlevo) a Rastislav Dej se radují z gólu.

Hradečtí hráči Roman Kukumberg (vlevo) a Rastislav Dej se radují z gólu. | foto: ČTK

Hradečtí hokejisté vyhráli v Plzni, poprvé v sezoně zvládli nájezdy

• 0
Hokejisté Hradce Králové se po výhře v Třinci nevrátili bez bodu ani z Plzně. Vyválčili tam dokonce jako v Třinci dva, když poprvé v sezoně ovládli samostatné nájezdy. Jako jediný v nich uspěl Jaroslav Bednář.

Mountfield ale v Plzni neustále dotahoval. Nevyšel mu začátek a prohrával už od 3. minuty. Chvíli před přestávkou pustil domácí tým dokonce do dvoubrankového vedení, ale krátce na to se před brankou prosadil Kudrna a snížil na 1:2.

V polovině zápasu se Hradci vyvedl konec oslabení, vyloučený Bednář totiž ihned poté, co naskočil na led, přihrál Dejovi, jenž si sám před Machovským znamenitě poradil.

Už v poslední minutě druhé části měl velkou šanci opět Kudrna, jenomže nedal a jedenáct vteřin před druhou sirénou to potrestal domácí kanonýr Kubalík a poslal domácí opět do vedení. Vzal jim ho v poslední třetině Kukumberg a zápas tím poslal do prodloužení, které však nerozhodlo.

Další body může Mountfield získat už zítra, kdy na domácím ledě vyzve Mladou Boleslav, zápas začne v 17 hodin.