Brian Ihnacak | foto: Martin Veselý, MAFRA

Nájezdy, neoblíbená činnost, přinesla výhru a Ihnacakovi kanonýra týmu

• 0
Konečně druhý zářez! Hokejisté hradeckého Mountfieldu v Mladé Boleslavi korigovali zatím nepříznivou bilanci samostatných nájezdů, při sedmém pokusu je teprve podruhé ovládli.

Až v sedmém nájezdovém rozstřelu se poprvé rozjel na soupeřova brankáře hradecký útočník Brian Ihnacak.

Ze strany trenérů Mountifledu to byla dobrá volba, Ihnacak v neděli večer v Mladé Boleslavi předvedl parádní blafák, po kterém s přehledem uklidil puk do prázdné branky, z níž si vytáhl domácího gólmana Růžičku.

Protože se už nikdo jiný k Ihnacakovu počinu nepřidal, Mountfield slavil zisk druhého bodu. Po samostatných nájezdech teprve druhého v této sezoně, byť už to byl sedmý pokus!

Ihnacakův nájezdový gól byl pro Mountfield nejen pojistkou čtvrté příčky tabulky, ale také se jím měnilo pořadí nejlepších střelců - Ihnacak totiž svým snížením na 1:2 na začátku poslední třetiny vyrovnal do té doby vedoucího Kanaďana Courchaina, aby se v samostatných nájezdech před něj dostal.

„Máme hodně zraněných, chtěli jsme hrát jednoduše a to se podařIlo. Nakonec nejdůležitější je výsledek a my jsme rádi, že jsme vyhráli,“ komentoval nový nejlepší střelec Mountfieldu vítězství v Mladé Boleslavi.

Hradec to tam neměl jednoduché, domácí Bruslařský klub věren svému názvu na svého soupeře vletěl a bylo ho všude plné kluziště. Mountfield se s tím těžko vyrovnával, ale od druhé třetiny už se mu to začalo dařit.

„Za výkon proti Plzni jsem je pokáral, teď je musím pochválit za bojovnost a předvedený výkon. První třetina byla vyrovnaná, ale bohužel jsme se nevyvarovali chyby. Od druhé třetiny jsme byli aktivnější, ale i když jsme se na to připravovali, tak nám Boleslav hrozila z brejků a můžeme poděkovat Ondrovi Kacetlovi, že zápas nebyl po druhé třetině rozhodnutý,“ uvedl trenér Mountfieldu Vladimír Kýhos.

Jeho tým v předposlední minutě vyrovnal a pak mu právě nájezdy pomohly k první výhře v roce 2016, předcházející dvě utkání Mountfield prohrál. „Myslím, že za bojovnost jsme si bod zasloužili. Nájezdy už pak byly loterií,“ konstatoval kouč.

Hradci k výhře paradoxně pomohla činnost, která mu v této sezoně nejde. Vždyť v rámci sedmi nájezdových sérií, do kterých v této sezoně své zápasy dotáhl, se pokoušeli soupeřova brankáře překonat už v 21 případech, úspěšní ale byli jen ve čtyřech. I to ale stačilo na dvě výhry.