Hradečtí hokejisté ukázali i doma, jak umí otáčet zápas s Libercem

11:09aktualizováno  11:09
Co na tom, že v prvním vzájemném zápase sezony s Libercem šli hokejisté Hradce Králové za obratem polovinu zápasu, zatímco nyní, ve druhém, které hráli před vlastními diváky, jen poslední třetinu. I tak budou první dvě utkání letošní sezony mezi těmito dvěma soupeři svojí spojitostí k raritám, kterých hokejová extraliga pravidelně nenabízí.

SPADNE TAM? Plzeňskou šanci se na poslední chvíli snaží zmařit jak královehradecký gólman Pavel Kantor, tak bek František Ptáček (vlevo). | foto: Pavel Němeček

"Zažil jsem divoké zápasy, ale dvakrát po sobě se stejným soupeřem určitě ne," reagoval na druhou prohru a hlavně na způsob, jakým k nim došlo, trenér Liberce Pavel Hynek a domácí kouč Peter Draisaitl mu souhlasně přikyvoval.

Jen pro připomenutí. V polovině října šel Liberec na svém ledě v duelu s hradeckým Mountfieldem první polovinu zápasu za jasným vítězstvím. Vedl už 5:1 a 6:2, ale ještě do konce druhé třetiny hosté snížili na 6:4, v závěrečné vyrovnali a v prodloužení jim Květoň zajistil vítězství.

O měsíc a půl později Liberec v Hradci dlouho hrál velmi dobře, před poslední třetinou opět o dvě branky vedl, ale v té poslední dostal dokonce pět branek a zase bodově přišel zkrátka, prohrál 2:5.

"Hodně mě mrzí, že jsme za náš výkon v prvních dvou třetinách nebyli odměněni, ale hokej se hraje šedesát minut," poznamenal Hynek.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Václav Fejfar
Autokrosař Fejfar: Zvažoval jsem, že auto prodám a skončím

Autokrosař Václav Fejfar svůj loňský titul mistra Evropy ve třídě Touring Autocross neobhájil, jezdec z Lužan u Jičína skončil v pomistrovské sezoně čtvrtý. O...  celý článek

Zleva Daniel Rákos z Třince a hradecký Blaž Gregorc.
Hradec velebí Köhlera. Nebyli jsme v lehké situaci, uznal střelec

Hokejisté hradeckého Mountfieldu začali v extralize konečně vyhrávat. Poté co v pátek doma zdolali 4:3 v prodloužení Plzeň, vyhráli v neděli 3:1 nad Třincem.  celý článek

Hradecký Roman Kukumberg (vlevo) inkasoval tvrdý hit od plzeňského Ryana...
Bída hradeckých začátků. V pěti prvních třetinách ani jedna trefa

Jaké to je, když dáte v zápase gól jako první a soupeř pak musí dohánět váš náskok? Tuto otázku hradeckým hokejistům v této sezoně zatím nepokládejte, je...  celý článek