SPADNE TAM? Plzeňskou šanci se na poslední chvíli snaží zmařit jak...

SPADNE TAM? Plzeňskou šanci se na poslední chvíli snaží zmařit jak královehradecký gólman Pavel Kantor, tak bek František Ptáček (vlevo). | foto: Pavel Němeček

Hradečtí hokejisté ukázali i doma, jak umí otáčet zápas s Libercem

• 0
Co na tom, že v prvním vzájemném zápase sezony s Libercem šli hokejisté Hradce Králové za obratem polovinu zápasu, zatímco nyní, ve druhém, které hráli před vlastními diváky, jen poslední třetinu. I tak budou první dvě utkání letošní sezony mezi těmito dvěma soupeři svojí spojitostí k raritám, kterých hokejová extraliga pravidelně nenabízí.

"Zažil jsem divoké zápasy, ale dvakrát po sobě se stejným soupeřem určitě ne," reagoval na druhou prohru a hlavně na způsob, jakým k nim došlo, trenér Liberce Pavel Hynek a domácí kouč Peter Draisaitl mu souhlasně přikyvoval.

Jen pro připomenutí. V polovině října šel Liberec na svém ledě v duelu s hradeckým Mountfieldem první polovinu zápasu za jasným vítězstvím. Vedl už 5:1 a 6:2, ale ještě do konce druhé třetiny hosté snížili na 6:4, v závěrečné vyrovnali a v prodloužení jim Květoň zajistil vítězství.

O měsíc a půl později Liberec v Hradci dlouho hrál velmi dobře, před poslední třetinou opět o dvě branky vedl, ale v té poslední dostal dokonce pět branek a zase bodově přišel zkrátka, prohrál 2:5.

"Hodně mě mrzí, že jsme za náš výkon v prvních dvou třetinách nebyli odměněni, ale hokej se hraje šedesát minut," poznamenal Hynek.