Vítkovický brankář Filip Šindelář pouští první gól, který dal Jiří Šimánek.

Vítkovický brankář Filip Šindelář pouští první gól, který dal Jiří Šimánek. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Šimánek se dočkal gólu a hokejový Hradec Králové slavil

• 0
Hokejisté z Hradce Králové vstoupili do poslední čtvrtiny základní části letošního ročníku extraligy úspěšně, za vítězství 2:1 si z Vítkovic přivezli všechny tři body.

Od poloviny prosince čekal královéhradecký hokejista Jiří Šimánek na to, až dá v extralize gól. Když se v úterý ve Vítkovicích při přesilovce soupeře krátce po polovině zápasu rozjel z vlastní třetiny za pukem, který domácí obránce nezpracoval, nic nenasvědčovalo tomu, že se blíží chvíle, kdy toto čekání ukončí. Jenomže...

Šimánek puk kousek za útočnou modrou čárou dojel, bez váhání ho napálil na domácí branku a trefil přesně její horní roh. Dal tím základ k výhře svého mužstva, kterou střelecky dovršil ještě ve druhé třetině Rastislav Dej. Ten se trefil také při nerovném počtu hráčů na ledě, ale tentokrát šlo o přesilovku.

Hradec tak soupeře z Vítkovic porazil už potřetí v této sezoně a body s ním ztratil jen v úvodním kole celého extraligového ročníku, když s nimi na domácím ledě prohrál 3:4 po samostatných nájezdech.

Po nedělní porážce 2:3 v prestižním derby v Pardubicích se k úvodnímu duelu závěrečné čtvrtiny základní části tým vydal bez stále zraněné trojice Vydarený, Kudrna a Köhler, ke které se přidal nemocný Kopta. Na druhé straně se ale v sestavě trenéra Kýhose objevil útočník Vantuch, jemuž skončilo hostování v Litvínově a jenž se na závěr sezony vrátil do Hradce.

Na ledě soupeře, který se snaží proklouznout alespoň do předkola play-off, se na branku čekalo více než půl zápasu. Hosté pak během tří minut vstřelili výše zmíněné dva góly a nakročili k vítězství.

Střelecky nemohoucí domácí ale v 56. minutě přece jen snížili a dvě minuty před koncem třetí třetiny se pustili do hry bez brankáře. Dlouho na hradeckého gólmana Kacetla zle dotírali, ale v posledních vteřinách se Mountfield dostal z jejich sevření a mohl rozhodnout. Jenomže ani Šimánek, ani Červený puk do vítkovické branky nedostali.

V dalším zápase se hradečtí hokejisté představí v pátek na domácím ledě, kde bude jejich soupeřem Olomouc. Hradec v tomto zápase nastoupí v retrodresech, které připomenou 90. výročí od založení klubu.