Jiří Kadlec střílí gól hradeckých hokejistů do olomoucké branky.

Jiří Kadlec střílí gól hradeckých hokejistů do olomoucké branky. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Hradec neudržel proti Olomouci nadějné vedení, obrat řídil Dopita

• 0
Dva góly, nastřelená tyčka a dvě další obrovské šance, z nichž při té druhé v samém závěru zápasu puk po zákroku brankáře Čecha pomalu klouzal do branky, odkud ho odpálil jeden z obránců a zabránil tak střelcově hattricku. Těmito divácky nejviditelnějšími a nejdůležitějšími momenty přispěl Jiří Dopita k vítězství Olomouce na ledě Hradce Králové v poměru 5:3.

Ale také možná ještě jeden, který nebyl na první pohled tak patrný. Zhruba v polovině zápasu si totiž dvaačtyřicetiletý člen slavné české zlaté hokejové generace a dnes spolumajitel olomouckého klubu snad minutu povídal s hlavním rozhodčím. "Ten pak začal pískat trochu něco jiného," všiml si hradecký trenér Jiří Mička.

Hradec úvodní polovinu zápasu vyhrál 2:0. ale ve 30. min. hosté snížili a začali obrat ve skóre, který jim přinesl výhru 5:3. Domácí Hradec je přesvědčený, že se na tom podepsaly i nepřesné výroky sudích. Například před vyrovnáním na 2:2 přísné vyloučení Látala kvůli atakování právě Dopity.

"Takových zákroků jsou v každém zápase desítky," konstatoval Mička i na základě později zhlédnutého videozáznamu z utkání.

Velkou nevoli na střídačce i v hledišti pak přinesla událost z 52. minuty, kdy hosté vstřelili čtvrtý gól a poprvé v utkání šli do vedení. Předcházeli tomu dva sporné zákroky Olomouckých. "Místo abychom měli přesilovku, jsme prohrávali," posteskl si Mička.

Hradec na vedoucí gól soupeře už neodpověděl, naopak v závěrečné hře bez brankáře inkasoval popáté. "Na rozhodčí se ale nechceme vymlouvat. My bohužel nejsme schopní hrát šedesát minut hokej, který chceme," vypravoval hradecký kouč, "do poloviny zápasu jsme hráli velmi dobře hlavně do obrany a soupeře jsme do ničeho nepustili, pak se to ale zlomilo a soupeř toho využil."

Prvním hokejová liga pokračuje dalším kolem už v pondělí, Hradec se představí v Berouně (18 hodin), ve středu pak na svém ledě přivítá letos velmi kvalitní tým Jihlavy.