Momentka z hokejbalového duelu Hradec Králové - Letohrad

Momentka z hokejbalového duelu Hradec Králové - Letohrad | foto: Josef Kozel

Hradec uloupil v hokejbalovém derby i třetí výhru a postoupil

• 0
Prestižní hokejbalová bitva mezi regionálními týmy na východě Čech neměla dlouhého trvání. Vítěz základní části z Hradce Králové ukončil čtvrtfinálovou sérii nejrychlejším možným způsobem.

Rozhodl o tom třetí duel hraný v letohradské OEZ aréně, v němž vítěz základní části HBC Hradec Králové zvítězil 4:1 a na zápasy po předchozích dvou úspěšných bitvách na svém hřišti hladce 3:0.

Sobotní souboj rozhodli ve prospěch špičkového českého týmu téměř všichni hráči, kteří letos bojují o nominaci na světový šampionát konaný v hlavním městě Slovenska Bratislavě. "Takhle nějak by to mělo být," usmíval se po vydařeném utkání znamenajícím postup do semifinále hradecký trenér Miroslav Hrabica.

Hradec se vytasil na rivala excelentní hrou. Střílel, napadal, nechtěl pustit Letohradské do hry. To vyústilo v brzké vedení, když Kubeš prostřelil Stárka. "Rozhodl nástup Hradce. V první a ve třetí části proměnil hned své první šance. Museli jsme útočit a tím se vytvářely chyby," hodnotil kouč Letohradu Martin Motyčka.

Jím vedený tým se však ve druhé části oklepal a z krize vyrazil k protiúderu, dvě a půl minuty před druhou sirénou propálil Macháně útočník Chytráček.

Hradec však třemi zásahy v poslední části strhl vedení na svou stranu. Útočný marš spustil úspěšně tečovanou ranou Kubeše Jan Hrabica po 71 vteřinách třetí třetiny.

Za dvě minuty se z proměněné přesilovky radoval Bacovský a parádní biliárovou souhru přetavil ve čtvrtou branku Michal Chmel.
"Jsem rád, že reprezentantům stoupá forma a výkonnost před dalším kolem play-off," liboval si kouč Miroslav Hrabica.

Jeho trenérský protějšek Martin Motyčka byl i přes vyřazení spokojený. Týmu však vyčinil za produktivitu. "Abychom dali čtyři góly za tři zápasy, to mi bohužel přijde málo," posteskl si Motyčka, jenž ale ocenil bojovný přístup hráčů v posledních dvou zápasech proti favoritovi extraligy: "Pro spoustu hráčů v týmu to byla skvělá zkušenost. Někteří kluci čtvrtfinále hráli poprvé." Pro Letohrad tak sezona končí.

Hradec bude ještě týden čekat na soupeře pro semifinále, který může vzejít i ze série Mostu a Ústí nad Labem. Pokud by postoupil Most, Hradec by se utkal s Plzní.