Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hradec vybral firmu, která nakreslí nový fotbalový stadion

  15:36aktualizováno  15:36
Novou fotbalovou arénu v Hradci Králové bude projektovat zlínská společnost Centroprojekt Group. Za kompletní dokumentaci město zaplatí 4,7 milionu korun bez DPH. Samotná stavba má přijít asi na 400 milionů.

Nová vizualizace fotbalové arény podle architekta Vymetálka. Zázemí v západní tribuně, hlavní vjezd přes současné dopravní hřiště, přemístění lízátek, amfiteátr i park (24. 2. 2015). | foto: Tomáš Vymetálek Architects

Firma zpracuje pro město kompletní dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení i provedení stavby. Projekt by měl zohlednit požadavek města, aby se stadion stavěl po etapách. Vyrůst má na místě současného zastaralého Všesportovního stadionu, kde hraje druholigový FC Hradec Králové a zůstat tam má i během přestavby.

Kapacita nové arény bude 10 tisíc diváků. Město uvažuje s náklady na výstavbu asi 400 milionů korun bez DPH. Pokud vše půjde hladce, mohlo by se začít stavět v roce 2017 a samotná stavba by měla trvat rok a půl až dva roky.

Fotogalerie

O zakázku v soutěži usilovalo osm subjektů. Kromě ceny, jejíž váha byla 60 procent, záviselo hodnocení na nabídnutých termínech zpracování dokumentace. Jednoho uchazeče město z tendru vyřadilo kvůli mimořádně nízké ceně.

„Odhad ceny před soutěží byl přibližně pět milionů korun. Nabídky byly od 1,68 do 14,9 milionu korun bez DPH,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09).

Uchazeči v tendru vycházeli ze studie proveditelnosti, kterou pro město na začátku letošního roku vypracoval architekt Tomáš Vymetálek, a také z dokumentů k dřívějšímu územnímu rozhodnutí pro stavbu stadionu z roku 2004 (více o studii proveditelnosti najdete zde).

Město paralelně s projektantem vybralo také firmu, která zajistí supervizi projekčních prací, služby technického dozoru investora a která také zpracuje výběrové řízení na zhotovitele stavby.

Zakázku v říjnu vyhrála hradecká společnost Smart effect. Radnice tak chce zajistit, aby se ostře sledovaný projekt obešel bez potíží. Za supervizi zaplatí 1,2 milionu korun bez DPH.

Hlavní tíha financování stadionu bude ležet na městě. Původně měl Hradec Králové zaplatit stadion hlavně z prodeje pozemků pro nákupní centrum firmě ECE za 259 milionů korun. Společnost však z projektu odstoupila a město se rozhodlo, že stadion postaví samo (o odstoupení ECE čtěte zde).

Autoři: ,


Nejčtenější

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Jakl má mé sympatie, řekl o jeho kandidatuře za SPD Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus se společně se synem Václavem vydali na tradiční...

Exprezident Václav Klaus nemá problém s tím, že jeho někdejší tajemník Ladislav Jakl v Praze kandiduje do senátních...Voda mizí i z podzemí, sucho odkrylo nepřístupné části jeskyně v Krkonoších

Šéf albeřických jeskyňářů Radko Tásler v Albeřické jeskyni v Krkonoších

Sucho, které v posledních letech trápí celou republiku, není patrné pouze na povrchu, ale také v podzemí. V největší...

Vědkyni ocenili za vývoj léku proti rýmě, pracovala na něm čtyři roky

Ivana Mejdrová vyvinula látku proti picornavirům, tedy původcům rýmy,...

Je jí teprve devětadvacet a už patří mezi naděje světové vědy. Ivana Mejdrová získala druhé místo v prestižní soutěži...

VIDEO: Vzpurnou řidičku museli policisté z kradeného auta vytáhnout

Policisté zadrželi řidičku kradeného vozu.

Několik policejních hlídek a zásahová jednotka zadržely poblíž Hradce Králové řidičku luxusního vozu ukradeného v...

Další z rubriky

Z návěsu kamionu se utrhlo kolo, zdemolovalo předek protijedoucího auta

Auto poškozené nárazem utrženého kola z kamionu (10.8.2018).

Přední část Škody Roomster zdemolovalo kolo, které se za jízdy utrhlo z návěsu kamionu. Při nehodě, která se stala na...

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...

Stará sýpka u nádraží v Hradci unikne demolici, budou z ní kanceláře

Hradecký magistrát chce zachránit silo s cihlovou fasádou u nádraží.

Někdejší sýpka u hlavního nádraží v Hradci Králové k zemi nepůjde. Nový majitel chce v industriální památce vybudovat...

Najdete na iDNES.cz