PROMARNĚNÁ ŠANCE. Václav Pilař z Hradce Králové (v bílém) spálil obrovskou šanci. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Hradečtí fotbalisté vyměnili soupeře, s ruským Permem prohráli

• 0
Až ve chvíli, kdy došlo na poslední chvíli ke změně soupeře, si fotbalisté Hradce Králové na své konto připsali první letošní porážku v zimní přípravě.

Stalo se tak v turecké Antályi, kde Hradec od svého pátečního příjezdu sehrál už třetí zápas. Jeho soupeřem v něm původně měla být bulharská Slavia Sofia, ale nakonec se proti Hradci postavil ruský prvoligový Perm.

S ním Hradečtí prohráli 1:2, jejich jedinou branku vstřelil Roman Fischer. Do pátečního odjezdu domů si hradečtí fotbalisté zahrají ještě jednou, přímo na místě si tam totiž vyjednali utkání s polským Lubinem, hrát se bude dnes dopoledne.

V dosavadních zápasech v Turecku Hradec nejprve porazil bosenskou Zenicu 2:1 a poté remizoval s bulharskou Montanou 1:1.

Ve středečním zápase s Permem se Hradečtí ujali ve 21. min. vedení, ale Perm lacino o pět minut později vyrovnal, když z přímého kopu prostřelil hradeckou zeď. Na začátku druhého poločasu Perm obrat ve stavu dokonal, Hradec pak své šance na vyrovnání zmařil.

Hradec Králové - Perm 1:2 (1:1)

Branky: 21. Fischer - 26. Michaljov, 53. Volkov.
Hradec Králové: Lindr - Poděbradský (62. Štěpán), Pávek, Chleboun, Kasálek - Fischer, Hochmeister (70. Janoušek), Klapka (81. Mišinský), Zelený - P. Černý, Dvořák (70. Rezek).