Hradec Králové - Benátky. Archivní ilustrační foto

Hradec Králové - Benátky. Archivní ilustrační foto | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hradečtí hokejisté vyhráli i poslední zápas před ligou

• 0
Tak přece jen po měsíčním výsledkovém tápání přišla další dávka optimismu pro fanoušky hokejistů Hradce Králové. Ti totiž v posledním přípravném utkání před středečním startem 1. ligy navázali na úterní výhru nad Olomoucí. Po prodloužení udolali domácí Benátky nad Jizerou 4:3.

Hradec šel v první třetině do vedení po brankách Bergera a Chmelíře, ovšem po přestávce o svůj náskok během pouhých devatenácti vteřin přišel.

Přesto šel i na druhou přestávku s náskokem, který mu krátce před ní zajistil Kadlec.

Domácí Benátky v závěrečné části vyrovnaly, proto si oba týmy po skončení šedesáté minuty vyzkoušely prodloužení. V něm hrál Hradec přesilovku, kterou využil Čermák.

Hradečtí vstoupí do letošního ročníku 1. ligy, která začíná už ve středu, zápasem ve Znojmě. Na svém ledě se poprvé představí v sobotu, kdy do Hradce přijede Jihlava.

Benátky nad Jizerou - HC VCES Hradec Králové 3:4 po prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1).

Branky a nahrávky: 25. Vařecha (Kopic), 26. Nevyhoštěný (Kolmann, Urban), 44. Hudíček - 5. Berger (Kubica), 12. Chmelíř (Roubík), 39. Kadlec (Roubík), 62. Čermák.

Rozhodčí: Machač - Jecelín, Holec.

Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2.

Hradec: Luňák - Seidl, Křetínský, Táborský, Chmelíř, Čáp, Hendrich, Pánek, Klement - J. Hruška, Roubík, Kadlec - Berger, Kubica, Čermák - Budínský, Moskal, Volráb - Šejnoha, Březina, O. Hruška.