Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hradec dál jedná o prodeji fotbalu do Itálie, investor bude tým sledovat

  8:15aktualizováno  8:15
Italský investor má i nadále zájem o odkoupení části akcií fotbalového klubu FC Hradec Králové. Pošle i svého pozorovatele, který bude sledovat jarní zápasy týmu. Jeho úkolem bude pravidelně informovat podnikatele Alessandra Barilliho, jak si Hradečtí vedou.

Hradecký gólman Radim Ottmar | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Sestup by mohl znamenat konec zájmu o majetkový vstup do oddílu, který stoprocentně drží město.

Ideální scénář pro FC Hradec je prodej pětiny klubových akcií asi za 3,5 milionu korun, italský vstup do nejvyššího managementu klubu a zisk nového sponzora. Na konci roku 2017 pak začátek stavby nové arény pro 9 500 diváků.

Nová aréna

O zájmu Italů se mluví od letošního léta. Nedávno se hradecká delegace vrátila z exkurze v klubu AC Reggiana 1919, kterému Barilli do loňského roku šéfoval.

„Pozval nás na utkání a do města, kde žije a dával dohromady místní klub. Prohlédli jsme si stadion, popovídali o případné spolupráci a domluvili se, že vypracuje svůj záměr a přijede na utkání se Spartou,“ řekl předseda představenstva Jan Michálek.

Sparta na malšovický stadion dorazí 27. listopadu.

Město už shání razítka na stadion

Město minulý týden podalo žádost o územní rozhodnutí na projekt nového fotbalového stadionu. Pokud to nezdrží odvolání, rozhodnutí o umístění stavby by mohly úřady vydat do tří měsíců a hned poté začne vznikat projektová dokumentace pro stavební povolení.

„Případného partnera výstavba stadionu eminentně zajímá. Je to jedna ze základních podmínek pro jejich vstup,“ poznamenal Michálek. Připomněl, že zatím nejsou konkrétní termíny, kdy má být jasno.

„Oboustranná představa je taková, že v jarní části sezony budou Italové detailně pozorovat naši situaci i zápasy, naše spolupráce by byla konkrétnější od případné příští prvoligové sezony. Pro začátek bychom si představovali, že by drželi kolem 20 procent akcií,“ upřesnil.

Žádost o územní rozhodnutí vyřešila například otázky parkování či dopravního napojení stadionu, který má podle požadavků města stát maximálně 400 milionů korun. Hradec již nedávno do stadionu, konkrétně do úprav východní tribuny, investoval 12 milionů korun, dalších 10 milionů stála rekonstrukce umělé trávy na tréninkovém hřišti.

Ještě v první polovině příštího roku by mělo být zřejmé nejen to, zda se Hradečtí zachrání v nejvyšší soutěži, ale i způsob financování arény. Tribuny vzniknou kolem současné hrací plochy a dominantní bude západní, v níž bude hráčské zázemí, prostory pro média i VIP, prosklené lóže či kanceláře klubu.

Stadion nepřijde o charakteristické osvětlovací stožáry, ale budou mít moderní podobu.Nejčtenější

Policie uzavřela příjezdy do Adršpachu, pod náporem Poláků kolabuje doprava

Do skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují přijely tisíce návštěvníků...

Kvůli dopravnímu kolapsu v Adršpachu na Náchodsku policisté uzavřeli dvě ze tří příjezdových komunikací do obce....

Padesát let bydlí v jednom domě. Čtvrtá rekonstrukce stála 10 milionů

Dům prošel postupně několika rekonstrukcemi. Za poslední čtvrtou proměnou stojí...

Miloš Drapač se v malém dělnickém domku na Náchodsku narodil a dosud v něm žije. Dům prošel postupně třemi...Chaos na D11. Řidiči se otáčeli a couvali, nechtěli čekat v koloně

Auta na D11 se otáčela a couvala ke sjezdu z dálnice (16.8.2018).

Neuvěřitelný hazard téměř tří desítek řidičů zaznamenaly kamery na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou. Auta tam krátce...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Turista při toulkách v Krkonoších natočil horkem vyschlý pramen Labe

V Krkonoších vyschlo koryto u pramene Labe (8.8.2018).

Turista Luděk Bouška z Jilemnice natočil při svých toulkách Krkonošemi vyschlý pramen Labe. Video na jeho facebookovém...

Další z rubriky

Na statku dožívají vysloužilí koně, majitelka je zachránila z jatek

Jitka Černá buduje ve Vlčkovicích na Trutnovsku stáje pro staré a nemocné koně.

Propojit svět starých koní a lidí se rozhodla Jitka Černá, která už od roku 2007 v Kuksu organizuje letní Slavnosti...

Nezastavitelní míří do Adršpašských skal. Pomozte pohybem handicapovaným

Birell bránou projíždí na kole šestinásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek.

Nepřízeň osudu, ale zároveň obrovská vůle a touha pokračovat v aktivním životě, sportovat, být i nadále přínosem svému...

VIDEO: Bloudění po parkovištích a hlava na hlavě. Adršpach okupují Poláci

Fronta u vstupu do skalního města v Adršpachu (16.8.2018).

Druhý den po sobě museli policisté uzavřít příjezdové cesty do obce Adršpach na Náchodsku. Především turisté z Polska,...

Najdete na iDNES.cz