Trenér házenkářů Jičína Aleš Babák udílí pokyny při oddechovém času.

Jičínští házenkáři nezvládli koncovku a v Plzni vysoko prohráli

• 0
Na zápas v Plzni určitě budou chtít házenkáři extraligového Jičína co nejrychleji zapomenout, když s ní prohráli vysoko 19:27. Přitom až do poločasu, který vyhrála Plzeň o tři branky 13:10 se hrála vyrovnaná házená a Jičín držel s favoritem krok.

A špatně to nevypadalo ani v druhém poločase, jenže koncovku Jičín nezvládl a prohrál vysokým rozdílem. „O naší porážce rozhodlo neproměňování šancí a příliš velké množství technických chyb. Nastřelili jsme také dost tyček. Přesto jsme Plzni dlouho vzdorovali, dovolím si tvrdit, že až do 50.

minuty nebylo o osudu utkání rozhodnuto. Z poslední desetiminutovky jsem zklamaný, Plzni jsme školáckými chybami umožnili odskočit na výraznější rozdíl,“ uvedl trenér Jičína Aleš Babák. V příštím kole půjde Jičínu o hodně, když na domácí palubovce přivítá tabulkového souseda Hranice. Zápas se hraje v sobotu v 18.00.